M'bia Fransa'ya döndü

M'bia Fransa'ya döndü
Cumartesi 20.06.2015 16:42

Trabzonspor’un sözleşme imzalatmak için Türkiye’ye getirdiği Kamerunlu Stephane M’bia, bugün İstanbul'da yapılan görüşmelerin sonunda da istediği imza parasını alamayınca Fransa’ya döndü.

Trabzonspor, İngiltere'nin Queens Park Rangers Kulübü'nün 2 yıldır kiraladığı İspanya'nın Sevilla takımında UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşama başarısı gösteren 29 yaşındaki Stephane M'bia ile prensip anlaşmasına varınca 10 Haziran'da borsaya Kamerunlu futbolcuyla görüşmelere başlandığına dair bildirimde bulundu.

SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILDI
Kamerun milli takımı kampının ardından çarşamba gecesi Trabzon'a getirilen M'bia, perşembe günü sağlık kontrolünden geçirildi ve cuma günü sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

YENİ ŞARTLAR İLERİ SÜRDÜ
Ancak dün sabah Kamerunlu oyuncu ile son pürüzleri görüşmek üzere Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya gelen Sportif Direktör Süleyman Hurma, M'bia'nın ileri sürdüğü şartları görünce adeta şok oldu. M'bia'nın daha önce senelik garanti ücretlerine 500'er bin euro olarak eklenmesini kabul edilirken 1.5 milyon euro imza parasını peşin olarak istemesi, ayrıca maç başı ücretlerine zam yapılması talebi görüşmelerin önünü tıkadı.

DÜN GECE HURMA'YLA BİRLİKTE İSTANBUL'A GİTTİ
Dün akşam saatlerine kadar Trabzon'da süren görüşmelerden sonuç çıkmayınca M'bia ve Süleyman Hurma, dün gece geç saatlerde İstanbul'a gitti. Bugün Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmesi beklenen M'bia, hazırlanan protokolü imzalayarak ani bir kararla Fransa'ya döndü. Protokolde, M'bia'nın istediği şartların yer aldığı ve bozulması halinde herhangi bir tazminat maddesi koyulmadığı öğrenildi.

YA ÇAĞRILACAK YA VAZGEÇİLECEK
Sportif Direktör Süleyman Hurma'nın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştükten sonra bordo mavililerin kesin kararını vereceği, bu karara göre M'bia'nın tekrar Türkiye'ye çağrılabileceği veya transferden vazgeçileceği belirtildi.

"PARA YATIRILMAZSA GELMEM"
M'bia'nın ayrılışından önce bordo mavili kulüple protokol imzaladığı, 1.5 milyon euro imza parasının hesabına yatırılması halinde Trabzon'a gelerek resmi sözleşme imzalamayı kabul ettiği öne sürüldü.

Kamerunlu oyuncunun, sözleşme imzalamak için ön şart olarak belirttiği 1.5 milyon euroluk imza parasının peşin olarak hesabına yatırılmaması halinde Türkiye'ye dönmeyeceğini söylediği öğrenildi.

Bu arada M'bia'yı Trabzon'da olduğu süre boyunca arayan bir çok menajerin, kendisini İstanbul takımlarına götürmek üzere teklifte bulunduğu ileri sürüldü. Bu durumun Kamerunlu oyuncunun kafasını karıştırmış olabileceği de öne sürüldü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN