Ya Differdange ya Bala

Ya Differdange ya Bala
Salı 23.06.2015

Trabzonspor'un Avrupa'daki muhtemel rakibi belli oldu

Trabzonspor, Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda, Lüksemburg'un Differdange 03 ile Galler'in Bala Town takımları arasında oynanacak 1. ön eleme turu eşleşmesinin galibiyle karşı karşıya gelecek. Lüksemburg'un Differdange şehrinde kurulan ve şehrin adını alan Differdange takımının taraftar sayısı 3 bin civarında. 2.1 milyon euro değerinde olan takımın en değerli futbolcusu ise 209 bin euro ile 29 yaşındaki Faslı forvet Omer Er Rafik. Differdange, 2 yıl önce Hollanda takımı Utrecht'i elemişti. Differdange bu dönemde kaleci Schaab, sol kanat Almeida, sağ kanat Bastos ve forvet Piskor'u kadrosuna kattı.

EN DEĞERLİ OYUNCUSU 300 BİN EURO
Bala Town'ın da Differdange'den fazla farkı yok. 3 bin kapasiteli bir stada sahip olan Bala Town Galler'in Gwynedd şehrinde kuruldu. 1.2 milyon euro değerinde olan takımın en değerli futbolcuları ise 300'er bin euro'luk Kenny Lunt (orta saha), Mark Jones (orta saha) ve Ryan Valantine (defans). Bala Town oyuncularının futbolu hobi ve ekstra işe olara yaptıkları öğrenilirken; diğer oyuncuları ise ülkenin aylık asgari ücret maaş aldıkları öğrenildi. Takımın 30 yaşındaki kaptanı ve orta saha oyuncusu Mark Jones, ekibin öne çıkan isimlerinden. Bala, formasında siyah-beyaz ve kırmızı renkleri kullanıyor.

BALA'YI İSTİYORUZ
Sportif direktör Süleyman Hurma, rakipleri değerlendirdi. Hurma, "İkisi arasında kamp programımızı düşündüğümüzde Galler'e ulaşım daha kolay olduğu için Galler temsilcisi Bala Town'ın gelmesini istiyoruz. Muhtemelen de o gelir zaten" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN