Trabzon kongreye gidiyor

Trabzon kongreye gidiyor
Cuma 26.06.2015

TFF seçimlerinde başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Yıldırım Demirören'i desteklemesi bordo-mavili kulübü karıştırdı, 5 yönetici birden istifa etti. İbrahim Hacıosmanoğlu kongre kararı aldı

Trabzonspor'da dün hareketli dakikalar yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Yıldırım Demirören'i desteklemesi bordo-mavili kulübü karıştırdı, 5 yönetici istifa etti. Tayfun Kahyaoğlu, Ömer Demir, Köksal Sadıklar, Erol İbrahimağaoğlu ve Ahmet Emre Turhan görevini bıraktığını açıkladı. İki yöneticinin daha istifa etmesi sonrası yönetim kurulu sayısı 7'ye düşeceği için olağanüstü genel kurula gidilmek zorunda kalınacaktı. Kulislerde bu olasılık konuşulurken, başkan Hacıosmanoğlu, FOTOMAÇ'a konuştu ve gelecek hafta kongreye gitme kararı alacaklarını açıkladı.

BANA HAKSIZLIK YAPILDI
Hacıosmanoğlu, "İstersem kongreye gitmem. Çünkü yönetim 8 kişi kalana kadar devam edebilir. Fakat haksızlığa uğradığımı düşünüyorum. Yönetici arkadaşlarımın ve Trabzon kamuoyunun TFF seçimlerinde beni anlamadığını düşünüyorum. O sebeple seçime gidelim diyorum. Önümüzdeki hafta yönetimi toplayıp olağaüstü kongre kararı alacağım" ifadelerini kullandı.

TRANSFERİ GELECEK OLAN YAPAR
Özellikle şike davasında çok büyük mücadele verdiklerini söyleyen İbrahim Hacıosmanoğlu, "Demek ki Allah bize bu kadar görev yapma yetkisi vermiş. Rabbimizin takdiri böyle. Şimdi hemen olağanüstü kongreye gidiyoruz. Tüm transfer çalışmalarını durduruyoruz. O zamana kadar transfer yapmayacağız. Herkes hazır olsun. Hazırlığını yapsın. Transferi gelecek olan arkadaşlar yapar. Daha önemlisi şike mücadelesini de yapar. Bekleyip göreceğiz. Özellikle şike mücadelesini yakın takip edeceğim. Yapılan eleştiriler beni çok üzdü, herkes çok üzerime geldi" şeklinde konuştu.

ADAY OLMAYABİLİRİM
Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Yeniden aday olacak mısınız?" sorumuza, "Bilmiyorum. Şu anda hiçbir şey net değil ama büyük ihtimalle olmayabilirim. O kadar mücadele ettim, kulüp için gecemi gündüzüme kattım, uykusuz kaldım, ailemi bile ihmal ettiğim zamanlar oldu ama sanırım beni anlayamadılar ya da ben kendimi anlatamadım. Bundan sonra kim ne yapmak istiyorsa gelsin kongreye gerekeni yapsın. Elini taşın altına
soksun" cevabını verdi.

4 TEKNİK ADAMA GÖREV VERDİ
26 Mayıs 2013'te göreve gelen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu 4 hoca değiştirdi. ilk olarak Tolunay Kafkas'ın görevine son veren başkan, Mustafa Reşit Akçay, Hami Mandıralı, Vahid Halilhodzic ve şimdiki hoca Ersun Yanal ile çalıştı. Hacıosmanoğlu ortalama 177 güne bir hoca sığdırdı.

GEÇEN SEZON REKOR KIRMIŞTI
Geçtiğimiz sezon toplam 26 futbolcuyu renklerine katarak bu alanda Türkiye'de açık ara birinci olan Trabzonspor'da başkan Hacıosmanoğlu, beklenen başarıların gelmemesi sonrası eleştiriler almaya başlamıştı. Başkan bu sezon da şampiyonluk hedeflese de kongre kararı aldı.

Mecit COŞKUN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN