Vazgeç başkan

Vazgeç başkan
Cumartesi 27.06.2015

Başkan Hacıosmanoğlu "Seçime gidiyoruz" dese de yardımcısı Aslan, "TFF'ye koyduğumuz isimlerle güçlendik. Seçim kararımız yok" dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı delegelerin Yıldırım Demirören'e destek vermesine tepkiler devam ediyor. Beş yöneticisinin istifa etmesinin ardından açıklama yapan başkan Hacıosmanoğlu, "Gelecek hafta yönetici arkadaşlarımızla oturup kongreye gidip gitmeyeceğimizi değerlendireceğiz. Herkes buna göre hazırlık yapsın" demişti. Hacıosmanoğlu'nun bu sözleri camiada heyecan yaratırken, bazı başkan adayları liste çalışmalarına hız verdi. Bir grup ise Hacıosmanoğlu'nun ikna edilmesi gerektiğini savundu. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan da, şu anda alınmış bir kongre kararının bulunmadığını ifade ederek, "İlk yönetim kurulu toplantısında bu konuyu görüşüp karara bağlayacağız. Ben Yıldırım Demirören'e destek vermedim ve bunun doğru olmadığını düşünenlerden biriyim. Ancak bazı arkadaşlarımız destek vererek, Futbol Federasyonu yönetimine isim sokmaktan yana tavır aldı. Bu da onların görüşüdür ve kendilerine göre haklılık payları vardır. Bu şerden belki de bir hayır çıkacaktır. TFF yönetime koyduğumuz isimlerle temsil anlamında güçlendiğimizi düşünüyorum. Şimdi içeride bir savaş vereceğiz ve haklarımızı korumaya çalışacağız. İstifa ettiklerini açıklayan arkadaşlarımızın geri dönmesi için de çalışacağız" diye konuştu.

SEÇİME GİDERSEK ADAY OLMAM
Bu gelişmeler sonrası Hacıosmanoğlu, "Ne olur bilinmez ama kongre kararı alırsak yeniden aday olmayı düşünmüyorum. Yıldırım Demirören'i destekledim ama oy kullanma işlemi başlamadan salondan çıktım" dedi. Bu sözler sonrası yönetimin gelecek haftaki toplantıda seçim kararı almayabileceği şeklinde yorumlandı.

DAVAMIZI SATMADIK
Şike davasının kendilerinin namus davası oldugunu kaydeden Ibrahim Hacıosmanoglu, "Demirören'e destek vermemiz, TFF'ye adam koydurmamız namus davamızı sattıgımız anlamına gelmiyor. Bazı kendini bilmezler anlamadıkları için bize tepki gösteriyor. Yönetime soktugumuz insanlar da bizim düsüncemizde olan insanlar. Yasanan haksızlıklar için orada olacaklar" diye konustu.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN