Trabzon yeniden CAS'a gidiyor!

Trabzon yeniden CAS'a gidiyor!
Salı 22.09.2015 17:25

Trabzonspor kulübü, UEFA Temyiz Kurulu'nun şike davasıyla ilgili soruşturmayı yürütmeyi reddetmesinin ardından tekrar CAS'a başvuru yapacağını açıkladı.

Bordo-mavili kulüp, şike davasıyla ilgili UEFA'nın soruşturmayı yürütmeyi reddetmesi üzerine, avukatları aracılığıyla yeniden CAS'a başvuru yapacağını açıkladı.

Trabzonspor kulübünün konuyla ilgili resmi açıklama ise şöyle:

Bilindiği üzere, 2010-2011 sezonunda şike olaylarının yapıldığı spor yargılamasının en üst mercii olan CAS kararları ile kesinleşmiştir. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu, CAS kararlarını uygulamamıştır.

UEFA nezdinde kesinleşmiş olan şikenin, Türkiye Liglerinde sonuç doğurması için Kulübümüz, Mayıs 2014'te UEFA ve FIFA'ya başvuruda bulunmuştur. Şikâyetimiz hakkında UEFA soruşturma açmıştır. FIFA ise, UEFA aşamasından sonra konuyu ele alacağını yazılı olarak açıklamıştır.

UEFA Temyiz Kurulu, son olarak 18.09.2015 günü Kulübümüz Avukatına yazılı bildirimde bulunmuştur. Buna göre, UEFA soruşturmaya devam etmeyi reddetmektedir. Bu karara karşı, Kulübümüz Avukatlarınca süresi içinde CAS'a başvuruda bulunulacaktır.

Daha önce de açıklandığı gibi; UEFA ve FIFA soruşturma süreci, şike yapılıp yapılmadığıyla ilgili değildir. Devam eden süreç, varlığı kesinleşen şikeye Türkiye Ligi'nde ceza verilmesiyle ilgilidir. CAS ve FIFA aşamalarının sonunda şike yapan şahıs ve kulüplere gerekli cezaların verileceğine, Kulübümüzün şike ile çalınan şampiyonluk kupasına kavuşacağına olan inancımız tamdır. Bu süreç, üzerinde spekülasyon yapılmasına izin verilmeyecek kadar önemli ve hassas bir konu olup, Kulübümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN