Sinirlerimiz bozuldu

Sinirlerimiz bozuldu
Çarşamba 30.09.2015

İbrahim Hacıosmanoğlu, sert konuştu: Sezona iyi başladık ama Osmanlı gibi yenilgileri bünyemiz kabul etmez. G.Saray yenilgisine sevinenler oldu. Dış düşmanımızla mücadele ederiz ama içtekiler büyük zarar veriyor

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu, sezona çok iyi bir başlangıç yaptıklarını da belirterek, "Türkiye'nin gündemini Trabzonspor'un oynadığı futbol meşgul etti. Akhisar maçında şanssız bir sonuç aldık. Kazanacağımız maçı berabere bitirdik. Galatasaray derbisinde de yenilmemize rağmen stat tıklım tıklım doluydu ve taraftar takımı alkışladı. Orada da şans yanımızda değildi. Malum o haftaya damgasını vuran hakem hataları oldu. 'İş kazası' dedik. Ama en son Osmanlı maçı bayram sonrası sinirimizi bozdu. Böyle yenilgiyi bizim bünyemiz kabul etmiyor. Ama bunu atlatacak iyi bir kadromuz var. Takımın güzel işler yapacağını hep beraber seyredeceğiz" dedi.

İç düşmanımız var
Hacıosmanoğlu, "Futbolcuların paralarını alamadığı iddiaları var" şeklindeki soruyu da imalı cümleler kullanarak cevapladı: "Evet bir seneden beri ödeyemiyoruz. Kazanacağız ödeyeceğiz. Onlar da o yüzden oynamıyor. Söylenecek çok şey var da farkındaysanız konuşmuyorum. Konuşmamamı da ahlaktan yoksun insanlar farklı yerlere çekiyor. Geçen sene 9 ay 15 gün ceza aldığım zaman, 'Artık açık ceza almayacağım' diye bir tabir kullanmıştım ve o günden beri konuşmuyorum. Konuştuğum zaman da 'Kavgayla bu işler olmaz' diyenler bugün konuşmamamı da farklı sebeplere bağlıyorlar. Ben hep söyledim; karakter yapısı olarak bizi susturacak bir güç dünyada yok. Trabzon'a kendinden çok zarar veren hiçbir unsur yok. Dış düşmanlarıyla biz mücadele ederiz. Bunu söyleyince de 'camiayı bölüyor' diyorlar."

Yenilgiye sevindiler

Hacıosmanoğlu, Galatasaray maçında aldıkları mağlubiyetle ilgili olarak ise, "Ben maça gitmedim. Galatasaray maçında takım yenildiği zaman protokol tribününde sevinenler vardı. Bunu bana arkadaşlarım söylüyor. Bir ufak olumsuzluk olduğu zaman 'nasıl nereden eleştiririz' diyen insanlarla dolu" diye konuştu.

Oyuncular karaktersiz mi?

Trabzon yerel basınını da eleştiren Hacıosmanoğlu, "Yabancı oyuncuların parası ödenmiyormuş, Cardozo'yu elçi yapmışlar. Paralarını isteyecekmiş. Diğer oyuncuların geçen seneden beri parası ödenmiyor. Varsayalım ki parası ödenmiyor. Bu oyuncu kadrosu bu kadar karaktersiz mi? Trabzonspor'da kimsenin parası bugüne kadar kalmamış. Parasını almıyor diye sahada mücadele etmeyecek karaktersiz oyunculardan kurulu değil Trabzonspor. Kaldı ki biz geldiğimiz günden beri takım tarihinde olmadığı şekilde ödemeleri yapıyoruz. Evet 1 ay, 1.5 ay gecikme oluyor. Kısmi gecikmeler, tamamında da değil yani." Hacıosmanoğlu, birçok takımda ekonomik sıkıntılar olduğunu da vurgulayarak, "Ama bakarsanız bizimle şampiyonlukta yarışan takımlara, oradaki tanıdıklarınız da onların ne durumda olduğunu söyler. Bu büyük bir başarı yani. Bunun dışında burada hakikaten bir sorun varmış gibi bunu kamuoyuna yansıtmak bu takıma katkı sağlamıyor ki, zarar veriyor. Trabzonspor bizim tapulu malımız değil. Sonuçta aralıkta bir kongre var. Sizin, 'bu takım başarısız olsun da Hacıosmanoğlu gitsin' düşüncesinde olmanıza gerek yok ki. Başarılı olsun, kongrede kazanın, başarılı takımı alıp daha yukarıya taşıyın. Düşmüş bir takımı alıp ne yapacaksınız? Bizden iyi yapacağına inandığımız insanlar varsa aday da olmayız, teslim ederiz. Ama bu takıma destek olmak lazım."

3. Lig takımı bizi geçti

Hacıosmanoğlu, takım tarihinin en iyi kadrolarından birini oluşturduklarını ancak destek alamadıklarını da ifade ederek, "3. ligdeki takımlar bizden daha çok kombine sattı. Şimdi takıma sahip çıkmak gerek, sadece eleştiri yapmak değil. Bakıyorum Trabzonspor bugün zarar görsün diye yayın yapan unsurlar hiç şöyle bir kampanya başlatmadı; lige iyi girdik, bir kombine kampanyası başlatalım da Trabzonsporlular takıma maddi olarak da katkıda bulunsun diye bir kampanya duydunuz mu? Sadece eleştirmekle bu işler olmaz."

Kimseyi tanımayız

Hacıosmanoğlu, kendisini şike süreciyle ilgili konuşmamakla eleştirenlere de imalı bir şekilde gönderme de bulunarak, "Biz baskı altındayız, bize talimat veriyorlar şike konusuyla ilgili konuşmayın diye. O yüzden her zamanki gibi konuşmuyorum bu konuyla ilgili. Biz baskı altında olduğumuz için onunla mücadele edemiyorum. Konuşamıyorum da. Öyle istiyor Trabzon'un gerçek sahibi kendini sanan insanlar veya rantları kesilenler diyelim. Buradan bir sefer daha söylüyorum; biz ilk çıktığımız andan itibaren bu işin namus meselesi olduğunu ve bu konuyla ilgili hiçbir makam, mevki ve gücü tanımadığımızı ve bunun için sınırsız mücadele vereceğimizi söyledik" dedi.

Garanti mi aldı?

Başkan Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "Mahkeme bizi suçlu bulursa kupayı Trabzon'a veririz" demesiyle ilgili şöyle konuştu: "Bilmiyorum bir garanti mi aldılar beraat edeceklerine dair. Kaldı ki o mahkemeden beraat etsen dahi şikeyi ortadan kaldırmıyorsunuz. Sportif olarak şike yapılmıştır. Türkiye'de bir paralel örgüt var; ama o örgüt dış güçlerin maşası olarak kullanılan, ülkenin üzerine yapılan bir çalışmanın ürünü. Onların derdi spor sahalarına inmek değil, onların derdi çok daha farklı. Bu ülkenin büyümesini, güçlenmesini engellemek için kullanılan bir örgüt. Bu kulüp başkanına kumpas kuracak kadar basit değil. Kimse paralele sığınmasın."

Adil olmak ahlakla ilgili
Kasımpaşa-Rize maçının ardından açıklama yapan hakem Deniz Çoban ile ilgili başkan Hacıosmanoğlu şunları söyledi: "Hata yapmamaları lazım. Adil olmak çok zor bir şey değil. Ahlak ile alakalı bir şey. Güçlü sandığınız insanları yaptığınız hatalarla memnun edebilirsiniz ama milyonlarca insanın ahını alıyorsunuz. Hata yaptı ve günah çıkardı. Bunu diğer hakemlerin örnek alması lazım. Ondan sonra günah çıkarmaya gerek kalmaz."

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN