Web Sürümüne Geç

Bu sorunlar Trabzon'u 7 bitirdi

Bu sorunlar Trabzon'u 7 bitirdi
Çarşamba 21.10.2015

Trabzonspor, Mersin Idman Yurdu'na 3-2 yenilirken aynı zamanda lig tarihinde 2'nci defa 4 maç üst üste kaybetmenin şokunu yaşadı.

Şimdi herkes 'Peki bu duruma nasıl gelindi' diye sormaya başladı. İşte çöküşün ana nedenleri:

1- Trabzonspor'un 30 Temmuz'da UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Rabotnicki ile Makedonya'da oynanan karsılasma öncesi yasananlar, gerginligin ilk isaretlerini verdi. Sportif direktör Süleyman Hurma ile tartısan kaptan Onur Recep Kıvrak kamptan gönderildi. Ardından istifa ederek Istanbul'a dönen sportif direktör Süleyman Hurma, aynı aksam Makedonya'ya döndü. Onur, rövans öncesi affedildi ancak özellikle kaleci Esteban'ın transfer edilmesi, Onur'un gözden çıkarıldıgı yorumları yapılmasına sebep oldu. Sakat olan Onur, iyilesmesine ragmen, Torku Konyaspor ve Mersin karsılasmalarından önceki son antrenmanlarda dizinde agrı hissettigini söyleyince maçlarda görev almadı. Teknik direktör Sota'nın Mersin maçından sonra Onur'u elestirmesi de aradaki buzların hâlâ erimedigini gözler önüne serdi.

SOYUNMA ODASI KAVGA YERİ
2- Bordo-mavili takımda Rabotnicki maçında Erkan Zengin-Cardozo arasında soyunma odasında yasandıgı iddia edilen kavganın ardından Osmanlıspor yenilgisinden sonra da Erkan Zengin'in Mehmet Ekici'ye yumruk atması takımdaki dengeleri tamamen alt üst etti.

3- Ekici'nin Erkan'a ceza verilmemesi nedeniyle Istanbul'a kadar giderek baskan Ibrahim Hacıosmanoglu ile görüsmesi, gerekenin yapılmaması halinde takımdan ayrılmak istedigini belirtmesi futbolcular arasında da büyük rahatsızlık yarattı. Olayda Ekici'nin tarafını tutanlarla Zengin'i haklı bulan futbolcular arasında da üstü kapalı bir gerginlik oldugu söylentisi yayıldı.

4- Hurma ve Sota'nın krizleri yönetmekte istenen performansı sergileyememesi de öne sürüldü. Bu arada futbolcuların ödemelerdeki gecikme nedeniyle de bazı rahatsızlıkları oldugu vurgulandı.

YANLIŞ KADRO TERCİHLERİ
5- Bordo-mavili takımda üst üste alınan yenilgilerden sonra taraftarların da takıma büyük tepki göstermesi, camiada büyük kredisi olan teknik direktör Sota'nın bile sert sekilde elestirilerek istifasının istenmesi operasyon olacagının sinyallerini vermeye basladı. Sota'nın basın toplantısında yönetimle görüsecegini söylemesi, 'istifasını verecek' yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Ancak dün bu yönde herhangi bir gelisme olmadı, Gürcü hoca herhangi bir adım atmadı.

6- Sota'nın elestirildigi konuların basında takımdaki bütünlügü saglayamaması, oyuncular üzerinde yeterince etkili olamaması, yanlıs kadro tercihleri geliyor. Bu konuda düzeltme yapamadı.

7- Art arda aleyhte gelen hakem hataları da olayların üstüne tuz biber ekmis oldu, takım toparlayamadı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN