Web Sürümüne Geç

Hacıosmanoğlu’ndan o habere sert tepki

Hacıosmanoğlu’ndan o habere sert tepki
Perşembe 29.10.2015 21:38

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Doğan Haber Ajansı’nın “Rehin hakemleri Avni Aker'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonu kurtardı” haberini yalanladı: “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, kulüp başkanını arayacak da müsaade isteyecek. Böyle alçak bir cümle olabilir mi? Bu devlet bu kadar ucuz mu?"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem Çağatay Şahan'ın Avni Aker Stadı'nda bekletilmesine ilişkin, Doğan Haber Ajansı'nın servis ettiği "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbrahim Hacıosmanoğlu'nu aradı" şeklindeki habere çok sert tepki gösterdi. Hacıosmanoğlu, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, kulüp başkanını arayacak da müsaade isteyecek. Böyle alçak bir cümle olabilir mi?" dedi.

Doğan Haber Ajansı, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun "Devletin her kademesinden arayanlar oldu" şeklindeki sözlerini çarpıtarak, Hacıosmanoğlu'nun "Cumhurbaşkanı Erdoğan aradı" dediğini yazmıştı.

"BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?"
İbrahim Hacıosmanoğlu ise DHA'nın haberi üzerine sert bir açıklama yaparak, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, kulüp başkanını arayacak da müsaade isteyecek. Böyle alçak bir cümle olabilir mi? Türkiye Cumhuriyeti bu kadar aciz mi? Bu devlet bu kadar ucuz mu? Böyle bir şey olabilir mi? Ben Federasyon başkanını da MHK başkanını da ayrı tuttum bu işlerden" ifadelerini kullandı.

"BİN KERE ÖZÜR DİLERİM"
Hacıosmanoğlu, "Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım" şeklindeki sözleri için de özür dileyerek, "Alınan üzülenler varsa bundan kahrolurum, bin kere özür dilerim. Beni doğuran annem de bir kadın, çocuklarımın annesi de bir kadın. Tüm kadınlara saygım var. Mecazi anlamda söylenen bir sözdür. Kadınlara karşı aşağılama olması ahlak dışı bir sözdür. Bu bize yakışmaz. Samimi olarak benim sözlerimden incinen bütün hanımefendilerden özür dilerim. Art niyetli olarak bunu kullanan, milletvekili de olsa, özür dilemiyorum" açıklamasını yaptı.
Etiketler Trabzonspor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN