Web Sürümüne Geç

Cumhurbaşkanımız için ölürüm

Cumhurbaşkanımız için ölürüm
Cuma 30.10.2015

İbrahim Hacıosmanoğlu, "Saygı duyduğum, gönül bağım olan, onun için yapamayacağım hiçbir şey yok, o değerli insan beni aradıktan sonra sorun çözüldü" dedi. Hakemler hiçbir fiziki müdahale olmadan şehirden ayrıldı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem Çağatay Şahan'ın 2 net penaltıyı vermemesi üzerine çılgına döndü. Önce hakemlerin stattan çıkarılmamasını isteyen başkan, özel uçakla sabaha karşı İstanbul'dan Trabzon'a geldi. Trabzon Havalimanı'nda bazı yöneticiler ve "Büyük başkan" tezahüratı yapan bir grup taraftarın karşıladığı Hacıosmanoğlu, bomba açıklamalarda bulundu.

Hadlerine değil
İyi bir kadro kurduklarını belirten, ligin 3. haftasında Akhisar maçındaki hakem talihsizliğine karşın herkesin Trabzonspor'u konuştuğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Daha sonra Trabzonspor'un üzerine ve bizim üzerimize karanlık güçlerin oynadığı bir oyun var. Bu benim şahsımla değil, bu şehirle Trabzonspor'la alakalı ama bu şehir öyle bir şehir ki bu şehrin üzerine oyun oynamak kimsenin haddi değil. Bu şehir zaten ona müsaade etmez" dedi. Başkan, "İnsanlar herhalde nüfusu 1 milyona yakın diye küçük görmeye çalışıyor ama onun kat kat daha gücü bu şehrin dışında yaşıyor. Benim anlamadığım konu bu insanlar cesaretleri nereden alıyorlar ve 3 hafta üst üste Trabzon'a gelip Trabzonspor'u katletme cesaretini nerede buluyorlar? Ben bugün ağır hasta eşimi bırakıp Trabzon'a geldim. Bu şehirde insanların bir şeyi öğrenmesi lazım. Bu şehri katletmeye gelenlerin, Trabzonspor'a oyun oynayarak onun yolunu kesmeye kalkanların, bu şehirden rahat çıkamayacaklarının bilincine varmalarını istedim. Evet, belki Türkiye'ye, dünyaya rezil olacağız ama Türk futbolunda bir milat olmasını istedim. Trabzon'a gelip de bu şehirde Trabzonspor'u katledenlerin, buradan gülerek tarifeli uçaklara binip de gidecekleri yere gidemeyeceklerini insanların bilmelerini istiyorum."

Değerli insan aradı

Maçın ardından kulüp yönetim kurulu üyelerine talimat vererek, hakemin statta tutulmasını istediğini belirten Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti: "Onlara 'Trabzon'un misafirperverliğini gösterin, çayını, kahvesini, yemeğini ısmarlayın sabaha kadar. Ben gelene kadar o hakem o stattan çıkmayacak' dedim ama devletin her kademesinden arayanlar oldu, kimsenin telefonuna bakmadım. Benim de saygı duyduğum, gönül bağım olan, onun için şahsım olarak yapamayacağım hiçbir şey yok, bunu defalarca söylediğim o değerli insan beni aradıktan sonra, 'hem Türkiye hem dünya genelinde büyük rezillik yaşamayalım ama yanlışların da hesabı sorulacak' sözünün üzerine ben de arkadaşları aradım. Bizi katleden şahısların Trabzonlu'ya yakışan şekilde en ufak fiziki müdahalede bulunmadan bu şehri terk etmelerine müsaade ettik."

İçimizdeki hainler
Trabzon'un ve Trabzonspor'un üzerine oyun oynayan, senaryo yazan insanların olduğunu savunan Hacıosmanoğlu, "İçimizde de hainler olduğunu biliyorum. Burada kaybeden Trabzonspor olacak, kaybeden İbrahim Hacıosmanoğlu olmayacak. Her maçtan sonra 'Trabzonspor yenilsin de Hacıosmanoğlu bu şehirden gitsin' diyen insanlar da var. Buraya gelip de Trabzonspor'u katledip giden insanlara, o insanlar cesaret veriyor" diye konuştu.

Hapis de yatarım
Hacıosmanoğlu, Trabzonspor başkanı olarak kalıp kalmamasının önemli olmadığını kaydederek, şöyle devam etti: "Ben günü geldi mi ayrılmasını bilirim. Trabzonspor için 9 ay 15 gün ceza aldım, bu açık cezaydı. Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Cenab-ı Allah bir gün de ömür verdiyse onu da adam gibi yaşayıp, nasıl yaşadıysam bugüne kadar adam gibi öleceğim. Trabzonspor için çektiğim 9 ay 15 gün ceza bana bir zuldü ama ben Trabzonspor için kapalı ceza yatmaya da razıyım. Bu işin sonu o noktaya gidiyor. Konuştuklarımın hepsinin suç olduğunu biliyorum. Onların karşılığında yatmasını da biliyorum ama benim ailem, onurlu ve köklü bir aile. Bana önce adamlığı, adam gibi yaşamayı ve adam gibi ölmeyi öğrettiler. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım, sonucunda ölüm de varsa bir gün yaşarım, ertesi gün ölürüm. Söylediğim sözlerin suç olduğunu biliyorum." Trabzonspor'a operasyon yapıldığını öne süren Hacıosmanoğlu, "Kongre süreci var. Benim şahsıma mı yapılıyor? Benim şahsıma bir şey yapamazlar. Bu zararı Trabzonspor görüyor. 'Bizde karışıklık var, arkadaşlarımız birbirleriyle kavga ediyor' diyorlar. Öyle bir sorun yok. Biz o sorunların hepsini çözdük" ifadelerini kullandı. Hacıosmanoğlu, hakemin stattan çıkması için kendisini arayan kişinin ismini vermeyeceğini vurgulayarak, "İsmi açıklamama gerek yok, herkes anlar. Ben bu millete hizmet eden, benim çocuklarıma güçlü bir ülke bırakacağına inandığım bir lideri var bu ülkenin. Ben ona saygı duyuyorum. Bugün onun için ölmeye de hazırım. Bunu kendisine de ifade ettim" dedi.

Böyle şey olur mu?
Başkan, şöyle devam etti: "Bizim 1 metrelik ofsayt olmayan pozisyonlarımıza ofsayt verecekler, ceza sahasının 1 metre dışındaki pozisyonları içeriye çekip penaltı verecekler, rakiplerimiz elle gol atacak. Bizim 5 puan gerimizde olan bir takımı, 4 hafta sonra 7 puan önümüze geçirecekler. Böyle bir adaletsizlik olmaz, böyle maç yönetilmez. Süleyman Abay'ın hakemliğini bitirmişler. Hakkımı gasp ettikten sonra hakemliğini bitirseniz ne olur?"

Alçakça suçlandık
Başkan sponsorluk görüşmeleri ile ilgili de şunları söyledi: "Benim İstanbul'a gelen çok önemli bir sponsorla anlaşmam vardı. İstanbul'a gelen şirket kayyum lafından dolayı geri döndü. 15-20 milyon euro'luk kaynak sağlayacağım uluslararası bir şirketti. Bunları kim yapıyor? Trabzonspor'un sahibi olduğunu söyleyenler yapıyor. Bu kulüp yarın UEFA'dan 2-3 sene ceza aldığı zaman bunun vebalini kim ödeyecek? Bu şahıslar bizi Trabzonspor'u şike davasında satmakla suçluyor. Alçakça bir şekilde."

Yunus Emre SEL
Etiketler Trabzonspor, Türkiye, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN