Web Sürümüne Geç

Rehin alma diye bir şey yok

Rehin alma diye bir şey yok
Cuma 30.10.2015 18:28

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Yöneticiler hakemleri rehin aldı gibi bir algı oluştu, böyle bir şey yok" dedi.

Trabzon Valisi Öz, yaptığı açıklamada, 28 Ekim Çarşamba günü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili olarak, çeşitli açıklamaların yapıldığını belirtti.

Maçın ardından olay yerinde her türlü güvenlik tedbirlerini aldıklarını belirten Öz, "Hakemlerin ortamın tamamen sakinleştikten sonra stattan çıkması konusunda ortak irade ile hareket edildi. Bu konuda hem hakemler hem de yöneticiler ve şehrin kanaat önderleriyle görüşmeler ve diyaloglar yapıldı" dedi.

Stadın dışında bekleyen taraftarlara hakemler ayrılırken sert müdahalede bulunulmadığını vurgulayan Öz, şunları kaydetti:

"Hakemler ile sürekli diyalog halindeydik. Dışarıda güvenli ortam tamamen oluştuktan sonra 'çıkılsın' kanaati oluştu. Kapıların kilitlenmesi gibi bir olay yok. Hakemlerin koridoru ayrı, yöneticilerin koridoru ayrı. Seyirciler de stadın, güvenlik bariyerlerinin dışındalar. Hiç kimseye sert müdahale yapılmaması konusunda hassasiyet gösterildi. Hakemler ayrılırken güvenli ortam ve güvenlik koridoru oluşturuldu."

Vali Öz, hakemlerin güvenli bir ortam içerisinde odalarında oturduğunu ifade ederek, "Yöneticiler hakemleri rehin aldı gibi bir algı oluştu, böyle bir şey yok. Hakemler güvenli ortam oluşsun diye bekledi" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN