Web Sürümüne Geç

Doğru hocayı arıyoruz

Doğru hocayı arıyoruz
Perşembe 07.01.2016

Muharrem Usta, hoca seçiminde doğru karar vermek istediklerini belirterek, "Bu yüzden gecikebilir. Birisi Lucescu. Hiç duymadığımız biri de olabilir" derken, Mbia ile yola devam ettiklerini açıkladı

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, teknik direktör seçimi konusunda aceleci olmayacaklarını söyledi. Usta, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına verdiği kahvaltıda gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başkan, Mircea Lucescu ile ilgili bir soruya, "Trabzonspor'un sorunu teknik direktör sorunu değil. Kamuoyunun gelişmeleri öğrenmek hakkı. Ancak kendimizi baskı altında hissetmeden en doğru kararı vermek istiyoruz. Bu isimlerden birisi Lucescu. Benim için aslolan hocayı seçtikten sonra arkasında durabilmektir. Seçim gecikebilir, hiç duymadığınız başka bir isim olabilir ama doğru adım atmak istiyoruz ki arkasında uzun süre durabilelim" yanıtını verdi.

Mbia'da zarardan kâr
USTA,
kulübe 2.4 milyon euro'luk ihtar çeken Stephane Mbia ile ilgili olarak da, "Mbia ile sözleşmeden kaynaklanan ödeme gecikmesiyle ilgili bir sorun oldu. Gelinen noktada devam yönünde karar alındı. Gördüğüm kadarıyla motivasyonu oldukça iyi. Aynı sözleşmeyle, yeni sayfa açarak burada kalacak. Büyük zarardan kar ederek yola devam ediyoruz" şeklinde konuştu. FUTBOLCULARIN ücretinde indirim yapılmasını da değerlendiren Usta, "Kulüp içinde ücretlerin dengeli olması başarının anahtarıdır. Kalabalık bir kadromuz var. Bunu dengeye oturtmamız lazım. Mümkünse, bu baskıyla da olmaz, fiyatların rehabilite edilmesi gerekiyor. Oyuncularımızın da bu sürece katkı sağlayacaklarına inanıyorum" dedi. Başkan , Marko Marin'in takımdan ayrılacağı iddiaları içinse, "Marin özelinde değil ama kadro kalabalık. Kimin gidip, geleceği biraz da bizde kalsın"

Üstümde baskı yok
"KAMUOYU baskısı hissetmiyoruz. 'Popülist davranma ya da 'şu transferi yapmamız lazım' diye gündemimiz yok. 'Yapıyoruz' diye yazılanların yüzde 91'ini yapmıyoruz. Yapmayı da düşünmüyoruz!"

UEFA'da işimiz zor
"UEFA'DA Türkiye'de kulüpler arasında en ağır durum bizimki. Devasa bir bütçe açığı var. Mayısa dek olağanüstü kar etmemiz gerek. Darbe almadan bir şekilde tünelin ucunu görmemiz lazım."

'Şike'de taviz yok
"ŞİKE sürecinde mücadelemiz sürecek. Baskı, zulüm, işkence yok. Kendi hakkımızı savunurken sonuna kadar Trabzonspor Başkanı olarak atmamız gereken adımlardan zerre kadar taviz vermeyiz."

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN