Web Sürümüne Geç

60 milyon'luk feda

60 milyon'luk feda
Cuma 09.01.2016

Usta, "Kaptanımız Onur, kendisine yakışanı yaptı. Diğer futbolcularla da görüşüp, kulübü ekonomik anlamda rahatlatacağız" dedi

Trabzonspor, kaptan Onur Recep Kıvrak ve Özer Hurmacı ile başlattığı 'feda' hamlesini devam ettirecek. Yönetimin hedefi 140 Milyon TL'yi bulan oyuncu alacaklarını 80 milyon TL'ye indirmek. Kaptan Onur'un yıllık ücretinde yüzde 30'a denk gelen 950 bin euro'luk (yaklaşık 3 milyon TL) indirimi koşulsuz şekilde kabul etmesinden cesaret alan bordo- mavililer, maliyeti yüksek olan yabancı futbolcular başta olmak üzere tüm oyuncularla masaya oturacak. Yönetim, UEFA kriterlerinde yer alan 'Futbolcu giderleri, gelirin yüzde 70'ini geçemez' maddesinden yola çıkarak 140 milyon TL olan oyuncu ödemelerini, 80 milyon TL'ye indirmeye çalışacak. Başkan Muharrem Usta, "Kaptanımız Onur, kendisine yakışanı yaptı. Diğer oyuncularla da görüşüp kulübümüzü ekonomik olarak rahatlatacağız" dedi.

Küskünleri kazanacağız
Onur Kıvrak'ın yanı sıra Özer Hurmacı da yıllık ücretinde yüzde 20 oranında indirimi kabul etti. Başkan Muharrem Usta, kadrolarında bulunan ancak sezonun ilk yarısında küskünlük veya çeşitli sebeplerden dolayı beklenen performansı sergileyemeyen oyuncuları da kazanacaklarını ifade etti. Usta şunları söyledi:

Takviye mutlaka olacak
"Kaptanımız yakışanı yaptı. Bizim için en büyük transfer kulüp içi transferlerdir. İyi oyunculardan kurulu bir kadromuz var, öncelikli iş mevcut kadromuz içerisindeki oyuncuları kazanmaktır. Ayrıca takviyelerle kadromuzu güçlendirip istediğimiz noktalara
ulaşacağız."

Örem: Onur'a teşekkür ederiz
BASIN sözcüsü Prof. Dr. Asım Örem, kaptan Onur Recep Kıvrak'a teşekkür etti. Örem "Onur Kıvrak, Trabzonspor'un menfaatlerini kendi menfaatleri önünde tutmuş, bunu gerek saha içinde gerek saha dışındaki davranışlarıyla da göstermiştir. Kaptanımızla imzaladığımız bu yeni sözleşmeyle bağlarımız çok daha güçlenmiştir, kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz" dedi.

950 bin Euro'dan vazgeçti
Trabzonspor, Onur Kıvrak'ın sözleşmesinin revize edilerek 2 yıl daha uzatıldığını KAP'a bildirdi. Açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Onur Recep Kıvrak ile şirketimiz arasında mevcut, şirketimizin yıllık 3.2 milyon euro mali yükümlülüğü olduğu ve 31 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek olan sözleşme, şirketimizin yıllık 2 milyon 250 bin euro mali yükümlülüğü olacak şekilde revize edilerek 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır" denildi.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN