Web Sürümüne Geç

2. Ramos seferi

2. Ramos seferi
Pazartesi 12.01.2016

Lucescu'nun olumsuz açıklamaları sonrası Trabzonspor, İspanyol teknik adamla dün gece masaya oturdu ve taraflar büyük oranda el sıkıştı

Trabzonspor, Rumen teknik adam Mircea Lucescu'nun bordo- mavili kulüple ilgili olarak yaptığı sert açıklamaların ardından Juan de Ramos ile yeniden temaslara başladı. Başkan Muharrem Usta, Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın ve bazı yöneticiler, İspanyol teknik adam ile görüşmek için İspanya'ya gitti. Daha önce 61 yaşındaki tecrübeli hocayla bir görüşme yapan Nevzat Aydın, olumlu yanıt almış ancak Lucescu'nun cevabı beklendiği için iş sonuçlanmamıştı. Dün gece Usta ve Aydın, kurt hocanın yaşadığı Alicante şehrindeki Nou Manolin restorantta Ramos ile 3 saat süren bir görüşme daha gerçekleştirdi. Dünkü görüşmede İspanyol teknik adamın "50. yılda şampiyonluk hedefiniz beni etkiledi. Trabzonspor tam bana göre" dediği belirtildi.

İndirime gitmesi istendi
İlk görüşmede yüksek ücret talep eden Ramos'tan dün indirime gitmesini talep edildi. Eşinin de ikna edilmesi gereken Ramos ile ilgili bugün sıcak gelişmeler yaşanabilir. Ramos kariyerinde Levante, Barcelona B, Rayo Vallecano, Real Betis, Espanyol, Malaga, Sevilla, Tottehnam, Real Madrid, CSKA Moskova ve Dniypro gibi takımları çalıştırmıştı. Ramos 2014 Mayıs'ından beri herhangi bir kulüpte görev almıyor. Ramos için geçtiğimiz yıllarda Galatasaray ve Beşiktaş'ın da girişimleri olmuştu.

Usta'nın aradığı model Ramos'ta
Ramos, Sevilla'da mütevazı bir kadro ile UEFA Kupası'nı üst üste iki kez kazanarak bu kupayı üst üste alan ilk teknik adam olarak tarihe geçmişti. O kadrodan çok sayıda yıldız yetişmiş ve satılmış, yani kulüp hem kâr etmiş, hem de başarılı olmuştu. Zaten Başkan Muharrem Usta da böyle bir modelin peşinde. Yani Porto gibi, Shakhtar gibi, Dortmund gibi, Sevilla gibi her sezon yarışan ve yıldız yetiştirerek para kazanan bir kulüp.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN