Web Sürümüne Geç

Hak etmeyeni oynatmam

Hak etmeyeni oynatmam
Çarşamba 20.01.2016

"Yenileceğimi bilsem de hak etmeyene forma vermem. Herkes, devre arasında 10 gün çift idman yaptı, o (Douglas) tatilden gelip oynayacak, olmaz böyle bir şey"

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, bombaladı... Tekelioğlu, Bursaspor maçı sonrası yapılan eleştirilere ilişkin olarak "İlk yarı 2-0 bitse de ikinci yarı değişiklikler yaptıktan sonra geri düşsek kendimi sorgularım. 2-0 da yapan aynı oyuncu, devreye 2-2 ile giren aynı oyuncu. Ben ilk yarı futbolcu değiştirerek oyuna müdahale etmedim, kendimi sorgulayacağım bir şey yok ki. 2-0'dan sonra oyuncu alırsın, değişiklik tutmaz, savunmayı değiştirirsin veya aldığın oyuncu hata yapar, takımı geri çekti dersin öyle bir şey yok. 60'ıncı dakika olur da iki oyuncu alır, golleri yersin o zaman idam sehpasına alırlar hocayı doğrudur" dedi.

Kadro sıkıntısı vardı
Karşılaşmanın ikinci yarısında zorunlu değişiklikler yaptıklarını ifade eden tecrübeli hoca, şöyle devam etti: "Marin de Cardozo da kendisi çıkmak istedi. Marin, 'başım dönüyor' dedi, doktor kontrol etti ve devam edemedi. Cardozo, sakatlıktan döndü, 'devam edemeyeceğim çok yoruldum' dedi. Mustafa ve Yusuf, cezalıydı. Stoperde Mbia'yı oynatmak zorunda kaldık. Tekelioğlu, devre arası tatilinden geç dönen ve maç kadrosuna almadığı Douglas'ın geldikten sonra iki antrenmana çıktığını belirterek, "Ayakta duracak hali yoktu. Her oyuncu gider, 10 gün sonra gelir, 'nasıl olsa oynuyorum' der. Yenileceğimi de bilsem öyle bir şey yapmam, hak etmeyen oyuncuyu oynatmam. Herkes, devre arasında 10 gün çift antrenman yaptı, o tatilde gelip oynayacak, olmaz böyle şey" diye konuştu.

Benim de içim yanıyor
Bordo-mavili çalıştırıcı, Trabzonspor'un 6 şampiyonluğu olduğuna yönelik açıklamalarına gösterilen tepkilere ilişkin olarak da şunları söyledi: "Ben resmi dille konuşuyorum. 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un 7. şampiyonluğu bana göre elinden alınmıştır. Ama ortada bir gerçek de var, resmi olarak böyle. Ben bu kulüpte top toplayıcılık, tribün liderliğini yaptım. Şimdi bunlar Trabzonsporlu da ben değilim öyle mi?

Lisansını yırtarlardı
Hakem kararlarının da Bursaspor yenilgisinde önemli rol oynadığını savunan Tekelioğlu, "Öyle penaltı olsa (Mbia'nın Sercan'ı çekmesi) her maç, köşe vuruşlarında, duran toplarda 3 tane penaltı olur. İngiltere'de yapılsa hakemin lisansını iptal ederler" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN