Web Sürümüne Geç

"Talihsizlik"

"Talihsizlik"
Çarşamba 20.01.2016 19:49

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, teknik direktör Tolunay Kafkas'ın daha önce bordo-mavili takımdan ayrılış sürecinin talihsiz şekilde sonuçlandığını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye'de gerek saha içi gerekse saha dışındaki ilkeli duruşuyla adından her zaman söz ettiren genç jenerasyonun önemli isimlerinden Tolunay Kafkas'ın, Türk futbolundaki yerinin göz ardı edilemeyecek kadar önemli olduğunu belirtildi.Kafkas'ın futbol yaşantısına gerek oyunculuğu gerekse teknik adamlığı döneminde sığdırdığı başarıları herkesin bildiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kafkas, futbolculuğu döneminde kariyerinin en parlak dönemini yaşadığı Trabzonspor'da gerçek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu gibi davranarak, taraftarlarımızın kalbinde ayrı bir yer edinmiştir. Sahadaki hırsı, haksızlığa karşı tutumu ve başarı için gösterdiği gayret hala hafızalarımızdadır. Yıllar sonra 'hep hayalimdi' dediği Trabzonspor'daki teknik direktörlük süreci talihsiz şekilde sonuçlanmıştır. Bu şekilde bir ayrılış ne Trabzonspor, ne de Tolunay Kafkas tarafından hak edilmemiştir. Evini ve eşini Trabzon'dan seçen Tolunay Kafkas'ın Trabzonspor'dan ayrılışı aşamasında yaşamış olduğu üzüntüyü, üzüntümüz olarak görüyor, başarılı kariyerinin artarak devamını diliyoruz."

Eski Trabzonspor Teknik Direktörü olan Tolunay Kafkas'ın görevine, 26 Mayıs 2013 tarihinde, eski Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun başkanlığa seçilmesinin ardından son verilmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN