Web Sürümüne Geç

Hami Mandıralı KAP'a bildirildi

Hami Mandıralı KAP'a bildirildi
Perşembe 21.01.2016 10:38

Trabzonspor, teknik direktörlük görevi için Hami Mandıralı'yla anlaşma sağlandığını KAP'a bildirdi ve bordo mavili kulübün efsane futbolcusuyla 1 yılı opsiyonlu 1.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Trabzonspor'da yeni teknik direktör resmen açıklandı.

Mircea Lucescu'dan olumsuz yanıt alan Muharrem Usta başkanlığındaki yeni yönetim, teknik direktörlük arayışları sonucunda bordo-mavili ekibi daha önce de çalıştıran Hami Mandıralı'da karar kıldı ve efsane isimle anlaşmaya vardı.

Trabzonspor'dan Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbol Takımımız teknik direktörlüğü konusunda Sayın Hami Mandıralı ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere bir buçuk yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Sayın Hami Mandıralı'ya aylık 100.000.TL ödenecektir" ifadeleri kullanıldı.

KAP'a yapılan bildiriden kısa süre sonra Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yla bir araya gelen Hami Mandıralı bir yılı opsiyonlu olarak 1,5 yıllık sözleşme imzalandı.

MANDIRALI İLK ANTRENMANINA ÇIKTI

MANDIRALI: TEKRAR YUVAMDAYIM

İmza töreninde kouşan bordo mavili takımın yeni teknik direktörü Hami Mandıralı, tekrar yuvasına geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Bizim katkımız sadece sahada olacak alacağımız sonuçlarla. Bu sonuçlarla belki yönetim kurulumuzu, başkanımızı yöneticilerimizi Trabzonspor'u sevenleri bir nebze rahatlatacağız diye düşünüyorum" dedi.

İşlerinin sahada çalışıp başarılı olmak olduğunu belirten Mandıralı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tek düşüncemiz Trabzonspor'u bu düştüğü yerden ayağa kaldırmak. Çok önemli oyuncularımız var fakat zaman içinde bunları kıymetli hale getirmek, harekete geçirmemiz lazım. Bu işin sorumluluğu bizde, bizler yapacağız. Oyuncu arkadaşlarımızla birebir terapiler, konuşmalar da yapacağız ama öncelikle hedeflerin Trabzonspor'u daha ileriye taşımak olduğunu bizler de anlatacağız. Dokunuşlarla, yakınlaşmayla, ilişkilerle bunu yapmamız lazım diye düşünüyorum. Bir önceki dönemle öyle yapmıştık, güzel şeyler olmuştuk."

YÜREĞİ FORMA İÇİN ATAN OYUNCULAR LAZIM

Mandıralı, yüreği kendileriyle olan, forma için atan, savaşmak isteyen oyunculara yüreklerinin açık olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

"Kimseye ön yargımız yok. Bütün oyuncular bizim için çok kıymetli, değerli. Çünkü Trabzonspor forması giyen her oyuncu kıymetlidir. Onlar da bu kıymetli olduklarını sahada çalışmalarla bize hissettirecekler. Biz de ona göre kararlarımızı vereceğiz. Tabi bütün oyuncular oynamak ister. Ama 11 kişi oyuna başlar dolayısıyla herkesin herkese saygısı olması lazım. Kararları oyuncular eleştirmeyecek, öyle hakları yok. Futbolcuların bir defa konuşma hakkı vardır, o da transfer zamanı en iyi parayı almak için. Ondan sonra ağzını değil ayaklarını çalıştıracak. Biz de ona göre kararımızı verip Trabzonspor'u tekrar bu yerden havaya sokup ayağa kaldırmaya çalışacağız.

"Yüreklerinin herkese açık olduğunu kaydeden Mandıralı, "Bir tek yönetim kurulu değil hepsi bir ucundan tutmalı. Bir Trabzonspor var hep birlikte ayağa kaldıralım. Mutlaka eleştiriler olacaktır, onların uyan tarafını da alacağız. Bu süreçte sağlıklı olursanız çok katkı sağlamış olursunuz. Biz de ekibimizle bütün mesaimizi Trabzonspor'a vereceğiz çünkü takımımızın buna ihtiyacı var" diye konuştu. Mandıralı daha sonra yardımcılıklarını yapacak Turgay Karslı Yalçın İnan'ı da yanına davet ederek sözleşme imzaladı. Mandıralı'nın diğer yardımcısının ise Çağatay Şalap olduğu belirtildi.

Törenin ardından Başkan Muharrem Usta ile el sıkışan Hami Mandıralı'ya, basın mensupları, "Forvete gerek yok, Forvetimiz geldi" diye espri yaptı. 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan Hami Mandıralı'nın aylık 100 bin lira ücret alacağı açıklandı.

YARIM SAAT SONRA ANTRENMANA ÇIKTI

Hami Mandıralı, sözleşme imzaladıktan yarım saat sonra Beşiktaş maçı hazırlıklarına başlayan bordo mavili takımın başında ilk antrenmanına çıktı. Futbolcularıyla yaklaşık 15 dakika saha ortasında toplantı yapan ve istediklerini anlatan Mandıralı, kaptan Onur Kıvrak'la da kısa bir süre görüştü. Antrenmanda dünkü Nazilli Belediyespor maçında oynayan oyuncular düz koşu yaparken, diğer futbolcular taktik çalıştı.

Etiketler Trabzonspor, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN