Web Sürümüne Geç

  Trabzonspor için UEFA riski devam ediyor

  Trabzonspor için UEFA riski devam ediyor
  20 Ocak 2016, Çarşamba

  Trabzonspor'un Avrupa kupalarından 2+1 yıl men edildiği haberi dün gündeme bomba gibi düştü Ancak Başkan Muharrem Usta, "Böyle bir ceza söz konusu bile değil" diyerek bu haberi yalanladı

  Trabzonspor ile ilgili dün öğle saatlerinde şok bir iddia atıldı. Habere göre bordo-mavili kulüp, UEFA Finansal Fair Play kuralları nedeniyle Avrupa kupalarından 2+1 yıl men cezası almıştı. FOTOMAÇ olarak olayın ardından hemen en yetkili ağızdan bilgi almak için Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ile temas kurduk. Başkan Usta, bu haberi kesin dille yalanlayarak "Bu şekilde bir ceza söz konusu değildir. Basında her gün başka bir trend oluyor. Şu an da öyle bir ceza yok" dedi. Trabzonspor cephesinden aldığımız bu cevabın ardından TFF ile temasa geçtik. Yetkililer, UEFA'nın kendilerine de herhangi bir yazı göndermediğini bildirdi. TFF yetkililerinin aktardığına göre UEFA Trabzonspor ile ilgili kararını her an açıklayabilir. Bugün Başkan Usta'nın UEFA ile İsviçre'de görüşmesi bekleniyor.

  Risk devam ediyor
  Geçen sezon mali kriterlere uyamayan Trabzonspor, yaptığı bilançolarla UEFA'yı ikna etmiş ama yine de takibe alınmıştı. Bu sezon da Trabzonspor'un en riskli kulüplerin başında yer aldığı kaydedildi. UEFA kulübün mali kriterleri yerine getiremediği kararı verirse ceza gelebilir.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN