Web Sürümüne Geç

Acil 200 milyon TL lazım

Acil 200 milyon TL lazım
Cuma 22.01.2016

Başkan Muharrem Usta, Trabzonspor'un büyük bir çöküş döneminde olduğunu belirtti ve ekledi: Sefa, İshak, Deniz, Soner, Musa, Fatih, Uğur, Alper ve Serdar. Bu oyuncuların toplam maliyeti 120 milyon TL. Peki şimdi neredeler? Bosingwa 20, Janko 22, Constant 28 milyon lira. 4 isim sadece 90 milyon lira. Biz bunların üzerine yenilerini aldık ve Trabzonspor şu anda yoğun bakımda. Kulüp zor durumda, ayrıca UEFA kapılarındayız. Büyük hatalar yapılmış

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, bordo- mavili kulübün tam bir çöküş dönemiyle iç içe olduğunu belirterek, acilen 200 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Hami Mandıralı'nın imza töreninde konuşan Usta, "Büyük bir çöküş dönemindeyiz. Kulüp her anlamda çok zor durumda. Oyunculara, satın alınmış olan oyuncuların bonservislerine, sözleşmesi feshedilmiş oyunculara verilmiş olan ödeme planlarına göre, kulübümüzün acilen 200 milyon TL'ye ihtiyacı var. Asla bataklık politikası yapmıyorum. Sorunlar çok, UEFA engeli var. Bu nedenle doğru teşhis koyup tedaviyi ona göre yapmamız gerek" diye konuştu.

120 MİLYON TL MALİYETLERİ VAR

Kadroda ellerinde bulunan oyuncuların durumuyla ilgili detaylar veren Usta, "Sefa, İshak, Deniz, Soner, Musa, Fatih, Uğur (kirada), Alper ve Serdar (sözleşme fesih edildi)... Bu oyuncular bir dönem gelecek vadeden oyuncu diye alındı ama yok oldular. Toplam maliyetleri 120 milyon TL. Sefa 31 milyon. Peki 31 milyona mal olan Sefa bu ülkede transfer edilebilecek iyi oyunculardan biri mi? Herhalde öyle ki alındı ama biz Sefa'yı ne yaptık? Sefa bir yerde duruyor. Biz bu gençleri unuttuk. Üstüne yenileri alındı... Bunların her birinin tekrar hayata kazandırmamız gerek" dedi.

UEFA TEHLİKESİ KAPIMIZDA

Malouda 'nın bordomavili kulübe maliyetinin 19 milyon TL olduğunu vurgulayan Usta, "Bosingwa 20, Janko 22, Constant 28 milyon lira. 4 isim sadece 90 milyon lira. Bunlar da olmadı, yeni oyuncular aldık. Douglas, N'Doye, Marin... Sadece üçünün toplam maliyeti 66 milyon TL. Bütün bu rakamları toplayın. Trabzonspor'un içinde bulunduğu dev ekonomik çöküntünün nasıl ortaya çıktığının işareti bunlar. Trabzonspor'u böyle devam ettiremezsiniz. Olmadı yenisi, olmadı yenisi... O zaman sonuç bu işte. UEFA kapılarındayız" açıklamasını yaptı.

TRABZONSPOR YOĞUN BAKIMDA

Göreve geldikten sonra 2.5 yıllık eylem planı ortaya koyduklarını söyleyen Usta, "Çöküş döneminden geçiş dönemine doğru bir yolculuğumuz var. Bu senenin ikinci yarısını geçiş dönemi olarak görmek zorundayız. Trabzonspor bizim en değerlimiz ve bir trafik kazasıyla yoğun bakıma düştü. Bir kaza geçirmiş, sağı solu kırılmış, bir sürü sorunu olan bir hastanın yarın ayağa kalkmasını, yürüsün deme şansımız var mı? Çile dönemindeyiz. Çile döneminde tüketim ekonomisi çalışmaz. Sabırlı olacağız ya da biraz önce söylediğim politikalarla devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

GİDERLER 155'TEN 100'E İNDİ
USTA, oyuncu alacaklarında şubat ayından itibaren düzenli ödemelere geçeceklerini belirterek, şunları söyledi: "Başarıyı veya başarısızlığı yakalamak Hami hocanın sırtında değil. Sezon sonu tekrar oturacağız. Çeşitli sorunlarımız var, planları birlikte yapacağız. Hocamızın sağında, solunda her tarafında olacağız. Hami hocama başarılar diliyorum." Trabzonspor'un sezon başında futbolcu bütçesinin vergiler dahil 155 milyon lira olduğunu vurgulayan bordo-mavili başkan, "Güncel rakam olarak ise 100 milyon liradayız. Hedef 100 de değil, yaklaşık 85 milyon
liralar
" açıklamasını yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN