Web Sürümüne Geç

Ayağa kalkacağız

Ayağa kalkacağız
Cuma 22.01.2016

"Forma için savaşan herkese yüreğimiz açık. Futbolcular sadece transfer dönemi konuşabilir. Bundan sonra artık ağızlar değil ayaklar konuşacak"

Trabzonspor'da ikinci Hami Mandıralı dönemi dün resmen başladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, başkan Muharrem Usta, futbol koordinatörü Yılmaz Büyükaydın'ın da hazır bulunduğu imza töreninde, Hami Mandıralı ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1.5 yıllık mukavele yapıldı. Mandıralı, tekrar yuvasına geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Bizim katkımız sadece sahada alacağımız sonuçlarla olacak. Bu sonuçlarla belki yönetim kurulumuzu, Trabzonspor'u sevenleri bir nebze rahatlatacağız" dedi. Genç teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tek düşüncemiz Trabzonspor'u bu düştüğü yerden ayağa kaldırmak. Çok önemli oyuncularımız var fakat zaman içinde bunları kıymetli hale getirmek, harekete geçirmemiz lazım. Oyuncu arkadaşlarımızla bire bir terapiler, konuşmalar da yapacağız ama öncelikle hedeflerin Trabzonspor'u daha ileriye taşımak olduğunu bizler de anlatacağız. Dokunuşlarla, yakınlaşmayla, ilişkilerle bunu yapmamız lazım. Önceki dönemimde bu işe yaramıştı."

Bizi eleştiremezler
Mandıralı, yüreği kendileriyle olan, forma için atan, savaşmak isteyen oyunculara yüreklerinin açık olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Kimseye ön yargımız yok. Bütün oyuncular bizim için çok kıymetli, değerli. Çünkü Trabzonspor forması giyen her oyuncu kıymetlidir. Onlar da bu kıymetli olduklarını sahada çalışmalarla bize hissettirecekler. Biz de ona göre kararlarımızı vereceğiz. Tabi bütün oyuncular oynamak ister. Ama 11 kişi oyuna başlar dolayısıyla herkesin herkese saygısı olması lazım. Kararları oyuncular eleştirmeyecek, öyle hakları yok. Futbolcuların bir defa konuşma hakkı vardır, o da transfer zamanı en iyi parayı almak için. Ondan sonra ağzını değil ayaklarını çalıştıracak. Biz de Trabzonspor'u ayağa kaldıracağız." Bu arada Mandıralı'nın yardımcılıklarını kaleci antrenörü Turgay Karslı ve Mesut Kabahasanoğlu yapacak.

100 bin TL alacak

Bordo-mavili kulüp efsane futbolcularından Hami Mandıralı'yı önceki gün görüşmek için Trabzon'a çağırmıştı. Yönetim ile 47 yaşındaki teknik adam arasında gerekli anlaşma sağlandı. KAP'a gönderilen açıklamada, "Hami Mandıralı ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere bir buçuk yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre Mandıralı'ya aylık 100 bin TL ödenecektir" denildi. Mandıralı, 2013-2014 sezonunun şubat ayında yardımcı antrenörken Mustafa Reşit Akçay'ın görevden ayrılmasıyla takımın başına geçmişti. Bu arada eski hoca Şota, Mandıralı'ya twitter'dan başarı diledi.

Yarım saat sonra antrenman
Mandıralı,
sözleşme imzaladıktan yarım saat sonra Beşiktaş derbisi için takımın başında ilk antrenmanına çıktı. Futbolcularıyla yaklaşık 15 dakika saha ortasında toplantı yapan ve istediklerini anlatan Mandıralı, kaptan Onur Kıvrak'la da kısa bir süre görüştü. Futbolcular Mandıralı'yı sarılarak karşıladı.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN