Web Sürümüne Geç

Sahada konuşacağım

Sahada konuşacağım
Pazar 24.01.2016

Trabzonspor'la 3,5 yıllık sözleşme imzalayan golcü oyuncu, "Geldim ancak işim bitmedi. Daha ileri gitmek için buradayım. Bunu da sahada göstereceğim" dedi

Trabzonspor, Gaziantepspor'dan transfer ettiği Muhammet Demir'le Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan golcü oyuncu, heyecanlı olduğunu belirterek, "Buraya geldim ama işim bitmedi. Daha ileriye gitmek için buradayım. Bunu da sahada futbolumla göstereceğim. İnşallah iki taraf içinde en iyisi olur" dedi.

61'i hak edince giyerim
Trabzon
doğumlu olan 24 yaşındaki Muhammet, bir soru üzerine 92 numaralı formayı giyeceğini belirterek, "61 numaralı forma dolu. Açıkçası buraya gelip direk 61'i giymek değil de sahada yaptığım işle, gösterdiğim mücadele ile ön plana çıkmak istiyorum. Kendimi kanıtladıktan sonra herkes takdir ederse sırtıma o formayı geçiririm" diye konuştu.

Toplam maliyeti 6.6 milyon euro
Bordo-mavili yönetim, Muhammet Demir'in maliyetini KAP'a açıkladı. Buna göre Gaziantepspor'a 2 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödenecek. 3.5 yıllık anlaşma sağlanan Muhammet'e ise bu sezonun kalan kısmında 550 bin euro, 2016-17 sezonunda 1 milyon 50 bin euro, 2017-18 sezonunda 1 milyon 150 bin euro, 2018-19 sezonunda ise 1.1 milyon Euro garanti ücret ödenecek. Demir ayrıca maç başına 7 bin euro kazanacak.

İlk idmana çıktı, 18'e alınacak
Muhammet Demir, dün Trabzonspor'da ilk idmanına çıktı. Golcü oyuncu, Beşiktaş maçında oynayabileceğini belirterek, "Lisansım yetişti. Göreve hazırım. Hocam şans verirse elimden geleni yapacağım" dedi. Demir'in 18 kişilik kadroya alınması, gidişata göre forma giymesi bekleniyor.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN