Web Sürümüne Geç

Bosingwa ve Güray açıklaması geldi!

Bosingwa ve Güray açıklaması geldi!
Cuma 29.01.2016 12:22
Trabzonspor, eski futbolcusu Jose Bosingwa'yla ve Güray Vural'ın transferi konusunda Akhisar Belediyespor'la transfer görüşmelerine başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na duyurdu.

Bordo mavili ekipten Bosingwa için KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Jose Bosingwa da Silva'nın Kulübümüze transferi konusunda, futbolcu ile görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla
"

Trabzonspor, Güray Vural için ise şu duyuruyu yaptı:

"Profesyonel futbolcu Güray Vural'ın Kulübümüze transferi konusunda, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ve futbolcu ile görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla
"

GÜRAY GELDİ, SONER VE ALPER GİTTİ
Trabzonspor uzun süredir transferi için görüşmelerini sürdürdüğü Akhisar Belediyespor'dan Güray Vural'ı da renklerine bağladığını açıkladı. İstanbul'da bugün son kez Başkan Muharrem Usta ile görüşen Güray'la tüm konularda anlaşmaya varıldığı belirtilirken KAP'a yapılan açıklamada da, "Profesyonel futbolcu Güray Vural'ın kulübümüze transferi konusunda, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ve futbolcu ile görüşmelere başlanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Güray Vural'ın transferi karşılığında Akhisar Belediyespor'un istediği Soner Aydoğdu ve Alper Uludağ'ı da ikna eden Trabzonspor, bu oyuncularla birlikte bir miktar para da ödeyecek. Güray Vural'ın bugün öğleden sonra Trabzon'a geleceği, yarın da resmi sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

BOSİNGWA REİS DÖNDÜ
Trabzonspor'da 2013-2014 sezonu başında transfer edilen Jose Bosingwa, ancak bu sezon başında parasını alamadığı gerekçesiyle FIFA kanalıyla sözleşmesini feshetmişti. İki sezonda bordo mavili formayı lig, kupa ve Avrupa kupaları olmak üzere toplam 70 maçta forma giyen Portekizli Bosingwa, kulübe döndü. Taraftarların, "Bosingwa Reis" lakabını taktığı, geçen sezon ağır bir sakatlık geçiren Portekizli oyuncu, bu sezon başında ise parasını alamadığı için sözleşmesini feshederek ayrılmış ve form tutmak için eski kulübü Porto B karmasıyla antrenmanlara çıkmaya başlamıştı.

Yeni bir kulüple anlaşmadığı için Trabzonspor'dan yıllık yaklaşık 2 milyon euro almaya devam edecek olan Bosingwa'nın ücretinin 1.2 milyon euro seviyesine düşürüldüğü öğrenildi. Portekizli oyuncunun da son görüşmeleri yapmak için İstanbul'da bulunduğu, sağlık kontrolünün ardından Trabzon'a geleceği vurgulandı.

Trabzonspor, Bosingwa ile ilgili de KAP'a gönderdiği açıklamada, "Profesyonel futbolcu Jose Bosingwa da Silva'nın Kulübümüze transferi konusunda, futbolcu ile görüşmelere başlanmıştır" ifadesi kullanıldı.

MEDJANİ BEKLEMEDE
Trabzonspor'da kulübe dönmesi düşünülen Cezayirli Carl Medjani'nin transferinde ise Levante kulübünün araya girdiği belirtildi. Medjani, konusunda da temasların sürdürüldüğü vurgulandı.

Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN