Web Sürümüne Geç

Bosingwa ve Güray sözleşme imzaladı

Bosingwa ve Güray sözleşme imzaladı
Cumartesi 30.01.2016 17:09

Trabzonspor'un yeni transferlerinden Jose Bosingwa ile Güray Vural, düzenlenen törenle sözleşme imzaladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Trabzonspor Genel Saymanı Orhan İlarslan, iyi niyetinden dolayı takıma tekrar geri dönen Bosingwa'ya teşekkür ederek, "Bosingwa, Trabzonspor ile özdeşleşmiş bir futbolcumuz. İkinci transferimiz de yönetimimizin istemiş olduğu Giray arkadaşımızdı. Kendisi oynadığı maçlarda çok iyi bir çıkış sergiledi. Trabzonspor'da olduğu kadar Türk futboluna ve milli takım düzeyinde de katkılar yapacaktır" dedi.

Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın ise Güray Vural'ı sürekli olarak takip ettiklerini ve kadroya dahil etmek istediklerini ifade ederek, "Akhisar Belediyespor'a Alper ve Soner arkadaşlarımız, bu transfer karşılığında verilmiştir. Onlara da yeni futbol hayatlarında başarılar diliyorum. Güray Vural da en kısa sürede antrenmanlarla takımımızla olacaktır" diye konuştu.

- "Bizimle olma isteği transferde etkili oldu"

Bosingwa'nın talihsiz bir sakatlık yaşadığını anımsatan Yılmaz Büyükaydın, "Sakatlık sonrası bazı nedenlerden dolayı aramızdan ayrılmak zorunda kaldı. Kendisi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ameliyatının başarılı geçtiğini öğrendik. Belki maç eksiği var ama önümüzdeki günlerde bunları giderecektir. Kendisinin kulübümüze yaklaşım tarzı ve yine bizimle olma isteği transferde etkili oldu. Bu yaklaşım bazı sorunları da ortadan kaldırdı" ifadelerini kullandı.

Büyükaydın, başka transfer olup olmayacağına ilişkin bir soruya ise "Transfer devam ediyor, olabilir de olmayabilir de" yanıtını verdi.

- Bosingwa: "Yuvama döndüğüm için teşekkürler"

Kendisinin tekrar Trabzonspor'a dönmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Jose Bosingwa ise "Yönetime ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sanki hiç gitmemişim gibi beni karşıladılar. Taraftarlara bir kez daha teşekkür etmem gerek. Buradan kalp ve beyin olarak ayrılmamıştım. Yuvama döndüğüm için teşekkürler" diye konuştu.

Takıma geldiği ilk günden itibaren en büyük destekçisinin taraftarlar olduğuna değinen Portekizli oyuncu, "En zor zamanlarımda yanımda oldular. Sadece benim değil, tüm takım arkadaşlarımızın yanındaydılar. Tekrar buraya dönüşümde taraftar çok önemli bir faktör. O yüzden taraftar, benim için çok önemli. En çok özlediğim şey buradaki atmosfer, seyircimiz, stadımız, taraftarımız" değerlendirmesini yaptı.

Geçirdiği sakatlığın ardından şu anda durumunun iyi olduğuna işaret eden Bosingwa, "Akhisar Belediyespor maçında oynamam hemen hemen imkansız görünüyor. Ancak hızlı bir şekilde takımın içine katılıp, hocam ne zaman görev verirse o zaman oynamayı bekleyeceğim" dedi.

- Güray Vural: "Elimden gelenin en iyisini yapacağım"

Akhisar Belediyespor'dan transfer edilen Güray Vural, bordo-mavili takıma geldiği için mutlu olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Trabzonspor gibi büyük camiaya geldiğim için hem mutluyum hem de gururluyum. Burada eski takımımda gösterdiğim performansımdan daha iyisini göstereceğim. İnşallah taraftara mücadelemle kendimi en iyi şekilde sevdiririm. Ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. İnşallah takım olarak da Trabzonspor'u layık olduğu yere getireceğiz. Hocam görev verdiği sürece oynarım. Hazırım ve idmansız değilim. İlk maçımızın eski takımıma karşı oynanacak olması benim için bir şans. Ancak sonuçta ben Trabzonsporluyum ve turu atlayan taraf olmak istiyoruz."

Konuşmaların ardından Bosingwa, 1 yılı opsiyonlu 1,5 yıl, Güray Vural ise 3,5 yıllık kendilerini bordo-mavili kulübe bağlayan sözleşmeleri imzaladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN