Web Sürümüne Geç

Haysiyet... Şeref.. Onur...

Haysiyet... Şeref.. Onur...
Pazar 21.02.2016 23:41

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Galatasaray maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel'e yönelik sert açıklamalar yaptı

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Galatasaray maçı sonrası hakem Deniz Ateş Bitnel ve Türk futbolu hakkında konuştu.

İşte Başkan Usta'nın açıklamaları:

Acaba üzüntülü mü olmalıyız, yoksa Türk futbolunda bir şeyler değişecek diye sevinçli mi olmalıyız? Alnımız dik, Türkiye'de oynanan futbolun değişime ihtiyaç duyduğu süreçten geçiyoruz. Bir şeyler sebep olacaktı, bu akşam çok önemli değişim gecesini yaşıyoruz. Ağır ifadeler kullanılabilir ama Türkiye'de ağır ifadeler bir şeye yaramıyor. Basını biraz takip ettim, en hafif tabirler bu gece utan gecesi. Daha ağır konuşmayalım, burada kalsın.

Okullarda öğretilir ya, onur, gurur. Bunlar önemli kelimeler. Bunlar çocuklara babaları tarafından öğretilmesi gereken kelimeler. Bunları bizler öğreteceğiz değil mi, hakemler. Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır. İnsanın yalnız ekmeğe değil şerefe de ihtiyacı vardır.

Bu maç Özer'in ikinci sarı kartıyla zaten bitti. Peki ya sonrası? Bize verilen penaltı? İnanılır gibi değil ya da Aykut'a verilen kırmızı kartta yan hakem koştu ve 'Kırmızı kartı ver' dedi. Peki sen Marin itilirken neredeydin? Orada koşma, burada koş? Öyle mi?

Trabzonspor'un toplam 7 faulu var, 4 kırmızı çıktı ve 1 penaltı var. Maç 1 dakika uzadı. İlk başta söylediğim kavramlardan nasibini alan biri olsa, bu maç böyle mi olurdu? Deniz Ateş Bitnel! Sen fitnees merkezi mi açıyorsun, ne yapıyorsun çekil artık buradan. Fitness hocası olduğunu biliyorum, git orada hocalık yap. Keşke sorun ortada tecrübede bir hakem olmuş olsa. Böyle bir hakemin böyle bir operasyona soyunmasındaki iklimi sorgulamamız lazım. Deniz Ateş Bitnel sorun sen değilsin. Keşke sorun sen olsan.

Hatırlıyorsanız bizim Galatasaray ile Trabzon'da da bir maçımız vardı. Siz kimleri kurtarmaya çalışıyorsunuz? Hayır olsun! Siz Trabzonspor'a karşı bu cesareti nereden buluyorsunuz? Bir takım ilişkiler, bir takım ağalar olabilir ama bu değişmeli. Sorunlu TFF ve MHK. Bizim ilişki ağımız orada olan biteni anlayacak güçte.

Bu akşam dünyaya rezil olan Türkiye'nin futboludur. BBC, L'Equipe, The Sun, Daily Mail ve daha sayamayacağım neler neler... Salih Dursun bu gece Türk futboluna kırmızı kartı göstermiştir. Dönüşümün sembolüdür. Dünya bunu konuşuyor. Türk futbolunu nasıl bu kadar rezil ediyorsunuz? Dünyaya Türkiye'yi rezil ettirmeye doğru giden bu yapıyı görmüyor musunuz yıllardır? Özel bir gayret içerisinde misiniz?

Salih Dursun'u sembol edinin. İnşallah Salih Dursun bu akşam rüyalarınıza girer.

Değerli Trabzonspor taraftarları, en ufak bir taşkınlık yapmayın. Değişimin fitilini ateşleyen kulüp olmak zorundayız.

Galatasaray taraftarı da çok pişman. Onlara da teşekkür ediyorum. Bizim Galatasaray ile bir derdimiz yoktu. Dursun Bey ile oturduk, konuştuk. İddiası olmayan iki takımla ilgili sahaa olmayan tiyatro neyi ifade ediyor? Bizim açımızdan açıklaması mümkün de anlamak istemeyenlere söylüyorum. Salih Dursun haksızlığa isyanın sembolüdür. Sadece Trabzonspor için değil Türk futbolunda yaşanan haksızlıkların sembolüdür. Değişmek zorundayız. Bugün son gündür. Bundan daha ileri gitme şansımız yok. Yarın kesinlikle başka bir gün olacaktır. Trabzonspor için de Türk futbolu için de başka bir gün olmak zorundadır. Bu akşam bir tiyarto seyrettik ama kötü bir tiyatroydu. Ben zekası olan insanların zekasıyla oynamaya cüret eden bu insanlara gülüyorum.

Bu akşamın kazananı Trabzonspor olmuştur, Türk futbolu olmuştur. Penaltı olduğunda Hami'ye haber göndermeye çalıştım ama ulaştıramadım. Onur kaleden çıksın, olmayan penaltı ne olacaksa olsun. Bu haberi oluşturamadım. Sonradan sordum, onların da aklına gelmedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN