Web Sürümüne Geç

Muharrem Usta: Bu düzen değişecek

Muharrem Usta: Bu düzen değişecek
Pazartesi 22.02.2016

Usta, TFF ve MHK'yi bombaladı: “Deniz Ateş Bitnel, sen buradan git ne iş yapıyorsan yap. Senin hakemliğin bitti. Senin fitness hocası olduğunu biliyorum git o işi yap. Kimlere operasyon yapıyorsunuz. Trabzonspor’la oynama hakkını nereden buluyorsunuz? Bu iklim değişmek zorunda”


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, hakem katliamının ardından, gecenin kahramanı Salih Dursun ile basın toplantısı düzenledi ve tarihi açıklamalar yaptı. İşte Usta'nın gündeme bomba gibi düşen sözleri: Biz gönlümüz ve ciğerimizden gülüyoruz. Alnımız ak. Onur var o bizim kalemizde mesela. Onur, gurur bunlar önemli kelimeler. Çocuklarımız hayatı boyunca sahip çıkması gereken, aileler tarafından bunlar çocuklara öğretilir. Bizler, hakemler bunları öğretmesi lazım. Geleceğimiz bunlar. Şerefle bitirilmesi gereken en önemli görev hayattır. Ya da insanın sadece ekmeğe değil, şerefe de ihtiyacı var. Bugün Türkiye'de spor üzerinden bunları konuşmamız çok önemli değil ama insanlar kamplaşmasın, hafta sonlarını mutlu geçirsinler diye spor bütün dünyada medeniyetin inşaatı için araçtır. Bizim ülkemizde sorunlar var maalesef üzücü ama var.

Özer'in kartıyla bitti
Bu maç Özer'in ikinci sarı kartı ile zaten bitmiştir. Ya sonrası bize verilen penaltı, ya da Aykut'a verilen kırmızı kartta yan hakem içeriye doğru koştu, sarı kart ver. Peki Marin itilip kakılırken nerdeydin sen. Seferberlik halinde bu insanlara bu kelimeleri öğretmemiz lazım. Maç 1 dakika uzatıldı, 86. dakikada penaltı oldu 4 kırmızı kart sadece 7 faul yaptık. Bu maçı o kelimelere bakarak 3 dakika, 5 dakikada uzatılır gerekirse Trabzonspor 8-1 yenilir. Yazık çok yazık.

Fitness hocalığı yapsın
FIFA kokartlı hakemimiz Deniz Ateş Bitnel, sen buradan git ne iş yapıyorsan yap. Senin hakemliğin bitti. Senin fitness hocası olduğunu biliyorum git o işi yap. Orta tecrübede bir hakem olmuş olsa böyle bir hakemin böyle bir operasyonu yaparken arkasındaki iklimi sorgulamamız lazım. Sorun sen değilsin Bitnel keşke sen olsan ama değilsin. Bu iklimin bu ülkede değişmesi lazım. Galatasaray'la bizim Trabzon'da da bir maçımız vardır bu da ikincisi... Kimlere operasyon yapıyorsunuz. Anadolu'dan bir dünya markası olarak çıkmış olan Trabzonspor'la oynama hakkını nereden buluyorsunuz. Bu iklim değişmek zorundadır. TFF, MHK biz yapmadan Trabzonspor camiası yapmadan siz bu iklimin sebeplerini lütfen yarın anlatın. Olan bitenlerin ne olduğu Deniz Ateş Bitnel değildir, sizsiniz. İlişki ağımız olup biteni anlayacak kadar geniştir.

Nasıl göz yumarsınız?
Utanıyoruz diye birçok mesaj geldi. Bild Sport, The Sun, Daily Mail hepsi bu hakem skandalını manşet yaptı. Salih Dursun bu gece Türk futboluna kırmızı kart göstermiştir. Bu isyan değildir. Bütün dünya basınında bu konuşuluyor. Milyonlarca sporseverin yaşadığı ülkede hiç mi sorumlu değilsiniz. Türkiye'nin Dünya'ya rezil edilmesine nasıl göz yumuyorsunuz. Sorumluluk duygusu olmaz mı? MHK'nin... O makamlara gelenler o söyledim 4 kelimeyi TDK'dan okumaları lazım. Varsa sorumluluk duygunuz artık yeter. İnşallah bu gece rüyalarınıza girer. Benim söylemlerim Trabzonspor ile ilgili değil. Biz dayanırız. Buraya gelmeden taraftarımızın en ufak taşkınlık yapmayın. Biz değişimin fitilini ateşleyen kulüp ve taraftarlar olmalıyız bu ülkede. Bu düzen değişecek. Galatasaray taraftarı da üzgün biliyorum. Dursun beyle biz oturduk, dertleştik inşallah çok güzel maç olur dedik. Sahada oynanan tiyatro vardı. Salih Dursun olayının altını çizmek istiyorum. Haksızlığa duruşun sembolüdür Salih Dursun... Salih Dursun'a taraflı tarafsız bütün kulüplerin sahip çıkması gerekiyor. O nedenle bugün artık son günüydü, bundan daha fazla ileriye gidemeyiz. Yarın kesinlikle başka bir gün olacak. Bu akşam hepinizin gördüğü tablonun özeti şuydu, bir tiyatro seyrettik. Ben zekası olan insanların zekasıyla oynamaya çalışan insanların haline gülüyorum. Malesef durum bu. '

Onur çıksın' dedim
Bu akşamın kazananı Trabzonspor olmuştur, Türk futbolu olmuştur. Penaltı olduğunda Hami'ye haber göndermeye çalıştık ama olmadı. Onur kaleden çıksın o olmayan penaltı ne olacaksa olsun. Ama yetişemedim onların da aklına gelmedi. Bu gece geri dönüşü olmayan fitilin ateşlendiği bir gecedir ama maalesef kapkara bir gecedir.

Bitnel sen figürsün
Bu geceden ders çıkarması gereken TFF ve MHK'nin bu iklimi en kısa sürede açıklaması gerekiyor. Deniz Ateş Bitnel keşke sorun sen olsaydın ne kadar kolay olurdu çözmek. Sana üzülmüyorum yaptıkların için ama bizim seninle bir derdimiz yok. Sen burada sadece bir figürsün.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN