Web Sürümüne Geç

Salih Dursun heykeli dikilecek

Salih Dursun heykeli dikilecek
Salı 23.02.2016

Yönetim, taraftarlardan gelen yoğun baskı üzerine bonservisi G.Saray'da olan Salih Dursun'u transfer etme kararı aldı. Başkan Muharrem Usta da Salih Dursun'u alnından öperek kutladı

G.Saray-Trabzonspor derbisinde bordo-mavili takımı katleden hakem Deniz Ateş Bitnel'e öfke artarak devam ediyor. Maçın 86. dakikasında Umut Bulut'un Cavanda ile girdiği ikili mücadelede kendisini yere bırakmasının ardından penaltı noktasını gösteren hakem Bitnel'in elinden kırmızı kartı alarak kendisine gösteren Salih Dursun ise "Haksızlığa isyanın sembolü" haline geldi.

İsmi yaşatılacak
Maç sonrası Salih Dursun ile özel bir görüşme yapan ve savunma oyuncusunu alnından öpen Başkan Muharrem Usta, yönetim kurulu ile acil bir durum değerlendirme toplantısı yaptı. Taraftarlardan gelen yoğun baskı üzerine bonservisi G.Saray'da olan Salih'i sezon sonunda transfer etme kararı alan yönetim, futbolcuyu da onore ederek Akyazı Stadı'nda oyuncunun isminin yaşatılması yönünde fikir alışverişi yaptı.

Heykeli dikilecek
Bu arada Trabzonspor yönetim kurulu, Salih Dursun'un hakeme gösterdiği kırmızı kartın basılı olduğu tişörtleri de bu hafta içerisinde satışa sunacak. Bordo-mavili taraftarların bu haber üzerine TS Club mağazalarına akın ettiği ancak yetkililerin henüz satışın başlamadığı yönünde bilgi verdiği belirtildi. Trabzon'un Yomra İlçesi Salih Dursun'un ismini bir mahalleye verme yönünde karar alırken, Maçka İlçesi ise şehir girişindeki bir parka Salih Dursun'un hakeme gösterdiği kırmızı kartın heykelini dikme yönünde karar aldı.

Onu kimseye yedirmem
Trabzonspor yönetim kurulu, Salih Dursun'a gösterdiği kırmızı kartla ilgili açıklama yapmayı kesin bir dille yasakladı. Bu arada Salih Dursun'un ailesinin de medyaya kesinlikle açıklama yapması istenmiyor. Başkan Muharrem Usta'nın bazı kişiler tarafından hedef noktası haline getirilen Salih için, "Salih'i yedirtmem o artık bizim değerimiz. Ona her türlü desteği vereceğiz" dediği dile getirildi.

Yunus Emre SEL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN