Web Sürümüne Geç

Bu düzen değişecek

Bu düzen değişecek
Salı 24.02.2016

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, MHK Başkanı Müftüoğlu'na sert çıktı: “İstifa etmekle bizim gazımızı alamazsınız. 4-5 sezondur burada kurulan yapının neler yaptığını, neleri engellediğini, neleri istediği gibi şekillendirdiğini açıklayacaksınız. Gerçekler ortaya çıkacak”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nu arayarak, "İstifa ederek veya basit bir açıklama ile kurtulamazsınız. Gerçekleri açıklayacaksınız. Burada bir yapı kurulu ve bu yapının detaylarını tek tek açıklayacaksınız. O bataklık orada kuruyacak, bizi sineklerle uğraştırmayın" şeklinde sert çıktığı belirtildi.

Her şey ortaya çıkmalı
Usta'nın gergin geçen görüşmede Müftüoğlu'na, son 4-5 sezonda yaşanan her şeyin açıklaması gerektiğini söyleyerek, "Eğer siz açıklamazsanız bu sürecin sonucunda nelerin olacağını göreceksiniz. İstifa etmekle bizim gazımızı alamazsınız, ben böyle bir şey istemiyorum. 4-5 sezondur burada kurulan yapının neler yaptığını, neleri engellediğini, neleri istediği gibi şekillendirdiğini açıklayacaksınız. Burada bir yapı kuruldu ve bu yapıyı istedikleri gibi şekillendirip çalıştırıyorlar. Bu düzen değişecek, göreceksiniz, siz de gerçekleri açıklayacaksınız" dediği vurgulandı.

Görüntü hazırlandı
BU arada Trabzonspor, TFF'nin bugün G.Saray derbisiyle ilgili yapması planlanan açıklamadan çıkacak sonuca göre hareket edecek. Yönetim, maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel'in kötü yönetiminin yanı sıra sezon başından itibaren karşılaşılan hakem hatalarından oluşan kapsamlı bir görüntü paketi hazırlayarak TFF'ye gönderdi.

USTA: TARİHİ GÖREVE DAVET EDİYORUM
Başkan Muharrem Usta, Twitter'dan bombaladı. Usta, "2010-11 sezonu ve bu sene yaşananlara bakılırsa Trabzonspor'un ismi ile 'sportif adaletsizlik' ne yazık ki eş anlamlı olmuştur. Trabzonspor için bu durum dayanılmaz bir hal aml ıştır. Şimdi hareket zamanı diyoruz. İlk iş Osmanlıspor maçında stadın doldurulmasıdır. Muhteşem Trabzonspor taraftarı için cumartesi bir milat olmalıdır. Sportif adaletsizliğe son verecek ve Dünya spor tarihine geçecek, 'Zarif sportif protesto'h areketiyle meşaleyi ateşliyoruz. Değişim hareketinin mimarları olacak taraftarlarımızı; sükunet içinde, her türlü çirkinliğin karşısında tarihi bir göreve davet ediyorum" dedi.


Yunus Emre SEL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN