Web Sürümüne Geç

Avni Aker'de tarihi protesto

Avni Aker'de tarihi protesto
Pazar 28.02.2016

Tribünlerde açılan iki dev pankart ise tüm futbol kamuoyuna mesaj gibiydi... Birinde F.Bahçeli bir oyuncuyu yerden kaldıran Trabzonsporlu futbolcular, diğerinde ise hakeme kırmızı gösteren Salih

Trabzonspor dün haksızlığa karşı isyan bayrağını açtı. Galatasaray maçında yaşanan hakem faciasının ardından beklendiği gibi Avni Aker'deki karşılaşmaya protesto gösterileri damga vurdu. Bordo-mavili futbolcular, Osmanlısporlu oyuncuların başlama vuruşunun ardından 30 saniye boyunca sahada hareketsiz durarak, hakem hatalarını protesto etti. Bu sırada Osmanlısporlu futbolcular da aralarında paslaşarak Trabzonspor'un tepkisine destek verdi. 30'uncu saniyede Trabzonsporlu futbolcular hareketlenince Osmanlıspor oyuncuları da hücuma çıktılar. Tribünlerdeki taraftarlar da alkış ve ıslıklarla protestoya katıldı.

Futbol 'katili' hakemler
Maraton maraton tribününde açılan ik i pankart ise camianın, futbol dünyasına mesajı gibiydi... Pankartlardan ilkinde Fenerbahçeli bir futbolcuyu yerden kaldıran bordo-mavili futbolcu görülürken, altında, "Biz futbolu böyle sevdik" yazısı yer aldı. Onun yanında ise Salih Dursun'un Galatasaray maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart gösteren fotoğrafının üzerinde, "Bu düzen değişecek" yazılı pankart açıldı. Taraftarlar, maç öncesinde ısınmaya çıkan hakem triosunu da uzun süre ıslıklarla protesto etti. Bordomavililer, maçın başlamasının ardından uzun süre "Futbolun katili Türk hakemleri", "İsyan, isyan" ve "Salih Dursun sen bizim her şeyimizsin" tezahüratları yaptı.

STAT DOLDU
Avni Aker Stadı dün büyük ölçüde doldu. Hem protesto etkinliği hem de yönetim kurulunun bilet fiyatlarını 3 liraya indirmesinin etkisiyle taraftarlar tribünlere akın etti. Karşılaşmayı 15 bin 962 biletli seyirci izledi. Yönetim, stada giren herkese kulüp flaması hediye etti. Tribünler bordo-maviye büründü. Taraftarlar, 90 dakika susmadan tezahürat yaptı.

Moda kırmızı

Bordo-Mavili taraftarların büyük çoğunluğu ellerinde kırmızı kartlarla stada geldiler. Taraftarlar, maç boyunca hakemlere ve yaşanan hakem hatalarına tepki olarak kırmızı kart gösterdi. Bireysel pankartlarla da TFF ve MHK protesto edildi. Taraftarın tepkisi karşılaşma süresince devam etti. Sık sık hakemler aleyhine tezahürat sesleri yükseldi.

'Kaptan takımı buraya getir'

Taraftarlar karşılaşmanın bitimiyle birlikte takımı tribüne çağırdı. Mağlubiyetle ilgilenmeyen bordo-mavililer, "Kaptan takımı buraya getir" ve "Başkan takımı buraya getir" diye tezahürat yaptı. Kaptan Onur Kıvrak da takımı toplayarak, tribünlere götürdü. Futbolcular, taraftarları selamladı. Tribünler de oyuncuları alkışladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN