Kimse bize terörist diyemez

Kimse bize terörist diyemez
Pazartesi 02.05.2016

22 yaş ortalamasına sahip Anderlecht ile önemli işler başaran Kosova asıllı teknik direktör Besnik Hasi, Trabzonspor’un gündemine geldi. Hırslı bir yabancı teknik adam arayan bordo-mavililerin Hasi ile önümüzdeki günlerde masaya oturması bekleniyor

Trabzonspor'un kaptanı Onur Kıvrak, hakem hatasıyla kaybettikleri Eskişehirspor maçı ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Onur, "2011 yılından beri çekiyoruz. Hak ettiğimiz bir şey elimizden alındı, çalındı. Onu içime sindiremiyorum" dedi. Fenerbahçe derbisinin ardından Trabzon şehrinin adeta linç edilmeye çalışıldığını belirten kaptan, şöyle devam etti: "Eskişehir maçında verilen penaltının penaltı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Orta hakem vermedi ama ilave hakem penaltıyı işaret etti.

Bize penaltı verilmiyor
Her hafta biz aynı pozisyonları yaşıyoruz ama bize o pozisyonlarda penaltı verilmiyor. F.Bahçe maçından sonra Trabzon'la ilgili bir takım olaylar lanse edildi. Bizim şehrimiz ülkesine sahip çıkan bir insan topluluğu. Hemen linç operasyonuna geçildi, hatta ileri gidilip terörist denildi. Terörist lafına kesinlikle katılmıyorum. Eğer terörist arıyorlarsa gidip dağlardan onları indirsinler. İnsanların gözünde bunu nasıl büyüttüler bilmiyorum ama bunu yapanların da bu işte parmağı olduğunu biliyorum."

Allah'ın adaleti var
Bu olayların 2010-11 sezonuna dayandığını da vurgulayan kaptan Onur, şu ifadeleri kullandı: "Süreç çok eskiye, 2010-11 yılına kadar dayanıyor. Sadece Allah'ın adaletine inanırım ve o adaleti bekleyeceğim. İnşallah dualarımız kabul olur. O adaleti görmek istiyorum. Biz 2011 yılında çok çektik. Takımımızın dağılmasındaki en büyük sebeplerden biri budur. İnsanlar 2011 yılında kaldınız diyorlar. Evet, orada kaldık ama hatırlarsanız burada Eskişehir maçında bir taraftarımız hayatını kaybetmişti."
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN