Bu yaz hareketli geçecek

Bu yaz hareketli geçecek
Salı 10.05.2016

Hoca konusunda da karar vermemiz gerekiyor. Bu hafta sonuna kadar, belki gelecek haftaya sarkabilir ama bu konuyu karara bağlamış olacağız. Son aşamaya gelmiş durumdayız”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, gelecek sezonun teknik direktörü konusunda çalışmaların sürdüğünü ve hafta sonunda karar alacaklarını söyledi. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde gerçekleştirilen panele katılan Usta, organizasyonun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yaz dönemi, yeniden yapılanma için kritik önem taşıyor. Hoca konusunda da karar vermemiz gerekiyor. Bu hafta sonuna kadar, belki diğer haftaya sarkabilir ama bu konuyu karara bağlamış olacağız. Artık son aşamadayız" dedi. Çaykur Rizespor'u 6-0 yendiklerini hatırlatan Usta, şunları kaydetti: "Trabzonspor'da iyi gençler var diyebildiğimiz bir maçı izledik. Trabzonspor artık İstanbul kulüplerine benzemeye çalışmayacak. Son dönemlerde yapılan hatayı yapmayacaktır. Başarılı olmak istiyorsan, 'transfer yapalım, oyuncu alalım...' Hayır. Trabzonspor için bu doğru yol değildi. Doğru yol, gençlerine de sahip çıkacağı koordinasyonu sağlamaktır. 11 kişinin içinde aslan gibi 5 gencimizin olduğunu gördük."

Constant fiyaskosu
Geçmişte yapılan Constant transferinden örnek veren Usta, şu ifadeleri kullandı: "Constant diye bir oyuncu geldi. 'İstanbul kulüpleri alıyor, Trabzonspor da alsın' diye getirildi. Uyum sağlayamadı, parası ödenemedi. Maliyeti yaklaşık 20 milyon lira. Çaykur Rizespor maçında sahada olan oyuncularımızın yarısının yıllık maliyeti bir milyon dolar. Şu anda Trabzonspor'da hiç oynamayanların maliyeti 60 milyon lira. Bu sadece bizim sıkıntımız değil. Yani Trabzonspor bu durumda da diğer kulüpler uzaya gitmiş değil. Bir kulübün oyuncuya veya teknik direktöre dayalı hayatını sürdürmesi, yapabileceği en büyük hatadır. Trabzonspor, bunu son yıllarda defalarca yaptı. Gelecek olan hocayla bunu tekrar masaya yatıracağız ama buna karar veren sadece hoca olmayacaktır. Buna kulüp karar verecek. Bunu yaparken hocasıyla da tartışır. Bu yaz önemli bir hareketlilik göreceğiz. İyi görüntü veren, hoş bir futbol sergileyen, her şeyden önemlisi koşan ve atletik bir takımın olması lazım. Bu yaz döneminde çok işimiz var. Biraz hareketli olacak."


Acilen 230 milyon TL para lazım
Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Aydın'ın plaket verdiği Muharrem Usta, "Şu dakika itibariyle menajerlere olan borcumuz 35 milyon TL. Şu an toplam 230 milyon TL acil ödenmesi gereken para var" açıklamasında bulundu.

Ersun Yanal'da rakip kalmadı
TRABZONSPOR'un anlaştığı iddia edilen Ersun Yanal ile ilgili bordo-mavililere olumlu haberler geliyor. Geçtiğimiz hafta Yanal'ın İngiltere'de Sheffield United ile görüştüğü öne sürülmüştü. Ancak İngiliz ekibinin teknik direktörü Adkins, "Kimse bana 'senden memnun değiliz' demedi. 3 yıl daha buradayım" diyerek bunu yalanladı. Başkan Muharrem Usta'nın önümüzdeki hafta Ersun Yanal'ın ismini açıklaması bekleniyor.

Seyirci mi taraftar mı?
TARAFTARA seslenen Usta, "Trabzonspor camiası olarak, taraftar mı yoksa seyirci mi olacağımıza karar vermemiz gerekiyor" dedi. Usta, " Trabzonspor taraftar istiyor. İyi günde ve kötü günde arkasında bulacağı bir taraftar grubuna ihtiyacımız var. Yeni stat geliyor. Bizim inanılmaz bir taraftara ihtiyacımız var" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN