İbre Hasi'ye döndü

İbre Hasi'ye döndü
Çarşamba 11.05.2016

Bordo-mavili takımın en güçlü hoca adayı olan Ersun Yanal’ın ismi, alacakları için dün kulübe avukat gönderdiği için çizildi. Yönetim, Anderlecht’in 44 yaşındaki çalıştırıcısını liste başı yaptı

Trabzonspor'da tam anlamıyla Ersun Yanal şoku yaşanıyor. Bordo-mavili takımı gelecek sezon çalıştırması beklenen Yanal dün şok bir harekete imza atarak ipleri koparma noktasına getirdi. Yanal'ın avukatları 650 bin euro'luk geçmiş dönem alacağını tahsil etmek için kulübe geldi. Yapılan uzun görüşmeler sonucunda, ödemenin bir kısmının çek, diğer kısmının ise taksitler halinde ödenmesi konusunda anlaşma sağlandı. Ancak ismi Trabzonspor ile anılan Yanal'ın bu hamlesi "Kendi ipini kendi çekti" yorumlarına neden oldu. Yönetim Yanal'ın avukatları aracılığıyla alacağını tahsil etmek istediğini doğrularken, ödeme konusunda anlaşma sağlandığına vurgu yaptı. Yanal'ın alacaklarını bu yöntemle istemesi nedeniyle ibre yeniden Anderlecht'i çalıştıran Besnik Hasi'ye döndü.

Sıcak bakanlar arttı
Bu olaydan sonra Hasi'yi isteyen yöneticilerin sayısının daha da arttığı öğrenildi. Sürpriz bir hocanın da gündemde olduğu belirtiliyor. Stoper olarak 6 yıl formasını giydiği Anderlecht'te antrenörlük kariyerine başlayan Hasi, 2008-14 arasında yardımcı hocalık görevini üstlendi. 2014'te birinci adam olan 44 yaşındaki Arnavut hoca, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'dan 4 puan almayı başarmıştı.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN