3. Yanal dönemi

3. Yanal dönemi
Salı 17.05.2016

Başkan Muharrem Usta ile bir araya gelen 54 yaşındaki teknik adam, “İlk günkü gibi heyecanlıyım” dedi. Yönetim akşam saatlerinde KAP’a “Yanal ile görüşmelere başlandı” açıklamasını yaptı

Trabzonspor'da 3. Ersun Yanal dönemi başladı... Trabzonspor dün akşam, KAP'a yaptığı açıklamada, "Profesyonel futbol takımımız teknik direktörlüğü konusunda sayın Kazım Ersun Yanal ile görüşmelere başlanmıştır" denildi. Birçok gazete farklı isimler yazarken, ilk günden itibaren Yanal'ın geleceğini ısrarla yazan FOTOMAÇ, Başkan Muharrem Usta ile Yanal'ın son görüşmesindeki detaylara da ulaştı. İşte ayrıntılar: Başkan Usta, İstanbul'da bir araya geldiği Ersun Yanal'a, "Takımı yeniden yapılandıracağız. Bu konuda senin tecrübe, bilgi ve birikimine güveniyoruz. Kısa vadeli değil, uzun soluklu bir proje olarak bunu düşünüyoruz" dedi. Yanal da, "Tamamlamam gereken bir iş var. İlk günkü gibi heyecanlıyım. Transferin yanı sıra sabıra da ihtiyaç var. Camia bunu sağlamalı. Gerisi kolay" diye konuştu.

Transfer bütçesini sordu
Yanal'ın kulübün ekonomik yapısı ve gelecek sezonki transfer bütçesi ile ilgili bilgiler aldığı öğrenildi. Oldukça samimi geçen görüşmede önceki döneminden yaklaşık 500 bin euro indiren Yanal ile yıllık 1 milyon 500 bin euro karşılığında anlaşma sağlandı ve KAP açıklaması geldi. Yanal ile kesin anlaşmanın yapıldığı bugün açıklanacak ve 3. Yanal dönemi resmen başlayacak.

Meriç: Yanal fiyatında büyük indirime gitti
Trabzonspor Genel Sekreteri Gençağa Meriç, teknik direktör Ersun Yanal'ı niye tercih ettiklerini açıkladı. Yanal'la pazar günü son bir görüşme yaptıklarını belirten Meriç şunları söyledi: "Yabancı teknik direktör olarak Arnavut çalıştırıcı Besnik Hasi ile de görüşme gerçekleştirdik. Türkiye'yi tanıması ve başarıları nedeniyle Yanal isminde karar kıldık. Çünkü Hasi geldikten sonra Türkiye'yi tanıması zaman alacaktı. Vakit kaybına tahammülümüz yok. Yanal'ın bir önceki sözleşmesine göre şu anda bizimle yaptığı görüşmelerde konuştuğumuz rakam çok daha düşük. Bu anlamda da bir indirim söz konusu oldu. Ayrıca önceki alacaklarını taksitlendirdik. Zaten bu konuda sorun yoktu. Söylendiği gibi bir kriz söz konusu değil. 2-3 defa alacaklarının ödenmesi için tarih verilmişti ama temin edememişti. Biz de bir tarih vermiştik. Alacaklarının bir kısmı ödendi, kalan kısmı da belirlediğimiz planlamaya göre ödenecek."

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN