Bülbüloğlu: Ceza almamak büyük başarı

Bülbüloğlu: Ceza almamak büyük başarı
Cumartesi 21.05.2016

Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, UEFA ile varılan anlaşma için “Men cezası almamak hakikaten büyük bir başarı” diye konuştu

Trabzonspor, Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesinin, finansal fair play kriterlerine uymadığı gerekçesiyle bordo-mavililere verdiği kadro kısıtlaması ve para cezasına ilişkin, "Avrupa'dan men cezası almamak büyük bir başarı" dedi. Önder Bülbüloğlu, göreve geldikten sonra kendisinin öncelikli olarak UEFA'dan görüşme talep ettiğini, daha sonra da bu görüşmeleri sürdürdüklerini belirtti. Kulüp başkanı Muharrem Usta ve arkadaşlarının, bu süreçte çok emek sarf ettiğini kaydeden Bülbüloğlu, "Güzel yönettiğimiz bir süreçti. Avrupa'dan men cezası almamak büyük bir başarı" diye konuştu.

3 yıl takip edileceğiz
Bülbüloğlu, kendilerine verilen 2 milyon euro'luk cezanın ilk etapta 1 milyonunu ödeyeceklerini aktararak, "Geri kalan kısmını da ben çok ceza olarak görmüyorum. Biz gidip UEFA'ya 'Bu kulübü, bu şartlarda, şu bütçelerde 3 yılda düze çıkaracağız.' dedik. Sunduğumuz mali disipline, bize, projelerimize güvendiler, inandılar. Dürüstçe, samimi bir şekilde her şeyi ortaya koyduk. Yoksa kulüpte böyle bir durum varken men almadan atlatmak kolay değildi." ifadelerini kullandı. UEFA'nın 3 yıl boyunca kulübü inceleyeceğini belirten Bülbüloğlu, "Biz kulübü düze çıkarmak istiyoruz. Kulübün kurtuluşu da budur. Bütçeye sadık kalacağız" dedi.
Etiketler Trabzonspor, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN