Trabzon'da tekne ile tur atardık şimdi yat ile attık

Trabzon'da tekne ile tur atardık şimdi yat ile attık
Pazar 22.05.2016

Şenol Güneş: Geçmişte, daha fazla puan topladığımız dönemde Trabzonspor’da şampiyonluk kupasını kaldıramadık. Ama şimdi kupamızı aldık, tur attık

Şampiyon Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, memleketi Trabzon'a geldi. Burada eski dostlarıyla görüşen Güneş, ilk olarak bordo-mavili kulübün eski asbaşkanlardan Kenan İskender'in mezarını ziyaret etti. Burada açıklama yapan Güneş, "Biz Kenan ağabeyle uzun yıllar beraberdik Bazılarının ağır eleştirilerine rağmen önceliği Trabzonspor'u büyütmekti. Hep ilkeli, doğru işler yaparak başarılı olmamı istiyordu. Beni etkileyen bir insandı.
Bugün onunla konuşmaya geldim, aramızdan ayrıldığını düşünmüyorum. Bugün saha sonucuyla gündemde olan olayı onunla paylaşmak istedim.
Beşiktaş eski başkanlarından Seba'yı da maç sonrası ziyaret ettim. Onun da benim üzerimde emeği var" dedi.

Kupamız verilmedi
Güneş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Geçmişte, daha fazla puan topladığımız dönemde Trabzonspor'da şampiyonluk kupasını kaldıramadık. Şimdi kupamızı aldık, hatta tur da atıldı. 2010-11 yılında tartışılan, hatta zaman zaman yapılan haksız eleştirilere de cevap vermek istiyorum. Şike süreci hiç gündeme gelmeden ben bu toplantıyı yapmıştım. O takımın başındaki hoca bendim ve orada söylediklerim belli.
Bugünkü düşüncelerimde de değişen hiçbir şey yok. Ama o zamanki hak ettiği kupayı alamayan Trabzonspor'un benim üzerimden speküle ederek kendi haklarını araması doğru değil. Ben Trabzonspor'u seviyorum. Beşiktaş da beni karşılıksız seviyor. Gittiğim ilk günden beri sahip çıktılar. Orada da mutluyum."

Özyazıcı ve Sümer
Güneş , bordo-mavili formayı giydiği dönemde hocalığını yapan Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer'i de ziyaret etti.
Güneş, "Özyazıcı da, Sümer de Trabzonspor için bir milat. Çok büyük katkı yaptılar. Kendi bilgilerini hem antrenörlere hem futbolculara aşıladılar. Biz de onlardan nemalandık. Ben Özyazıcı ile Sümer'in tarzının ortasını almaya çalıştım" açıklamasını yaptı.

Biz çok acılar çektik
Şenol Güneş, sözlerini şöyle tamamladı: Ben öğrenciyken, küçükken, gençken bir simitle karnımızı doyururduk, çok da zevk alırdık. Şimdi yine simit ile çay içtim. Değişen bir şey yok. Trabzonspor'un son şampiyonluğunda motorla Trabzon'da geziyorduk. O zaman balıkçı motoruyla gezdik, şimdi yat ile. Aradaki tek fark bu, yine denizdeyiz. Biz çok acılar çektik. Ben ikisine de teşekkür etmek için geldim. Hem sizi, hem Trabzonspor'u, hem de kendimi temsil eden güzel bir iş yaptıysam mutluyum, gururluyum."

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN