Büyük işler başaracağız

Büyük işler başaracağız
Perşembe 26.05.2016

Başkan Usta’dan Ersun Yanal’a tam destek “Ersun hocamız Trabzon’u hepimiz kadar iyi tanıyor. Akyazı Stadı bizi ateşleyecek en önemli unsur olacaktır. Bütün takımla, yeni hocamızla birlikte yeni bir yolculuğa başlayacağız”

Trabzonspor ile 2 yıllık anlaşma sağlayan teknik direktör Ersun Yanal dün Başkan Muharrem Usta ile Trabzon'a geldi, büyük heyecan yaşandı. Taraftarların sosyal medyadan övgü yağdırdığı Yanal'a şehirde de büyük ilgi gösterildi. Başkan Usta ile Akyazı Stadı'nda incelemelerde bulunan Yanal, ardından stadın yanında bulunan sentetik çim sahada basının karşısına geçti. Başkan Usta burada yaptığı konuşmada yeni statta, yeni bir teknik adamla, yeni bir heyecanın eşiğinde olduklarını söyledi.

Bakanlara teşekkür
Usta, Trabzonspor için tarihi bir gün yaşadıklarını ifade ederek, "Hani derler ya Ankara'ya Konya'ya deniz getireceğiz, biz de Trabzon'a ovayı getirdik. Tesisi gezince Trabzon'da bu kadar düz bir araziye hiçbirimiz şahit olmadık. Olağanüstü bir tesise kavuşuyoruz. Son günlerde stat oldukça hızlı bir şekilde yol alıyor. Sıkıntılar vardı; çatı yavaş ilerliyordu, sorunlar çözüldü. Buradan Bakanlarımız Berat Albayrak, Süleyman Soylu ve Akif Çağatay Kılıç Bey'e çok teşekkür ediyorum. İçeride olağanüstü bir çalışma var. Kafamızdaki soru işaretleri artık kalmadı. Stat yetişecek" dedi.

Seyircisiz başlamak istemiyoruz
Usta, yeni stada yeni sezona biraz gecikmeli başlayacaklarını da hatırlatarak, "Biliyorsunuz 2 maç seyircisiz oynanacağı için biz de buraya seyircisiz başlamak istemiyoruz. Bu stat ve bu kompleksle birlikte Trabzonspor ve Trabzon taraftarı bütün camiamız gerçekten hep beraber yukarıya doğru çıkacağız" diye konuştu. Usta, herkesin canını ciğerini yakacak şekilde dip yapmış bir noktada olduklarını da vurgulayarak, "Her şeyiyle yeniden başlamaya tesis bize referans olacaktır. Burası bizi ateşleyecek en önemli unsur olacaktır. Bütün takımla, yeni hocamızla birlikte buradan yeni bir yolculuğa başlayacağız. Ersun hocamız Trabzonspor'u hepimiz kadar iyi tanıyor. Kendisine tekrar 'hoş geldiniz' diyorum. Kendisi bizden daha heyecanlı" ifadesini kullandı.

Yeni sayfa için davet ediyorum
Başkan sözlerini şöyle tamamladı: "Yeni sezonda yeni heyecanlar için hep birlikte kenetleneceğimiz bir yolculuğa başlamak için yeni bir davette bulunuyorum. Burayı sahiplenmemiz gerekiyor. Yeni bu dünyayı inşaa edebilmek adına artık heyecanlı günlerin arifesindeyiz. Birlikte bu işe sahip çıkarak çok büyük işlere imza atacağız. Bu kompleksin Türkiye'ye hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN