Yeni başlangıcın zemini hazır

Yeni başlangıcın zemini hazır
Perşembe 26.05.2016

“Şimdi çalışma zamanı, söz zamanı değil. Önümüzde bir orta vade olacak. Herkesin sabrına ve desteğine ihtiyacımız var”

Teknik direktör Ersun Yanal, Trabzonspor'un Türkiye'de önemli bir değer olduğunu belirterek, "Yılların birikimi olan bu camiayı oluşturan değerleri çok iyi tanıyor biliyorum" dedi. Tecrübeli hoca, "Şimdi birlikte olmamız ve bu birlikteliğimiz ihtiyacımız olan yolculukta ne olduğunu hepimiz bildiğimiz için çok fazla zorlanacağımızı düşünmüyorum. İhtiyaçlar belli yeni bir başlangıcın zemini hazır. Bu yeni başlangıcı, dip yapmış Trabzonspor'u nereye götüreceğimizi biz çok iyi biliyoruz. Gönülden, yürekten hep bereber yürekten çalışarak nereye getireceğimizi biliyoruz. Şimdi çalışma zamanı, çok söz zamanı değil. Neler yapacağımızı, nasıl yapacağımız daha detaylı bir şekilde anlatacağız" ifadelerini kullandı.

Temeli sağlam takım oluşacak
Trabzonspor'u anlaşmadan önce detaylı şekilde masaya yatırdıklarını da vurgulayan Yanal, şöyle devam etti: "Trabzonspor, hangi şartlarda ve koşullarda çalışacağını şu an iyi biliyor. Bu masaya yatırıldı. Önümüzde bir orta vade olacak. Herkesin burada sabrına ve desteğine ihtiyacımız var. Her şey birden olmayacak. Yavaş yavaş gelişecek. Kuracağımız sağlıklı bir yapıyla, Trabzonspor'un bundan önce ne yapmış olduğu konumuz değil. Biz sağlam adımlarla sonuçları almak için çatısını doğru kuran, temeli sağlam olan takım yaratmak zorundayız. Hep beraber yapacağız bunları. En büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Bize biraz süreç, zaman ve destek lazım. O desteği tüm taraftarlarımızdan bekliyoruz."

Tesislerde düzenleme talep etti
Açıklamaların ardından 2 yıllık sözleşmeye imza atan Yanal, daha sonra Başkan Usta ile birlikte Akyazı Spor ve Kültür Merkezi'ndeki incelemelerine devam etti. Yanal'ın özellikle oyuncuların konaklayacağı tesislerde bazı düzenlemeler istediği ve kondisyon salonuyla özel olarak ilgileneceği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN