Web Sürümüne Geç

140 milyar dolarlık sponsor

140 milyar dolarlık sponsor
Cumartesi 09.07.2016

2015’te 140 milyar dolar sermayesi olduğu açıklanan Katarlı dev banka ile yapılan anlaşmada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın önemli bir rolünün olduğu öne sürülüyor

Trabzonspor, dünyanın en büyük bankalarından Katarlı QNB ile forma göğüs sponsorluğu için anlaşmaya vardı. Bordo-mavili kulübün resmi sitesinden dün KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimiz ile QNB (Qatar National Bank S.A.Q.) arasında, forma göğüs ana sponsorluğu yapılması konusunda görüşmelere başlanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Finansbank'ı satın almıştı
Yakın zamanda Türkiye bankacılık sektöründe de adını duyurmaya başlayan QNB Türkiye'de ilk kez satın aldığı Finansbank ile gündeme geldi. QNB, Finansbank'ın yüzde 99.81 payını 2.7 milyar euro'ya satın alarak Türkiye pazarına geçen sene sonunda girmişti. Katar hükümeti ve yatırım fonu tarafından yönetilen bankanın CEO'su ise Ali Ahmed Al-Kuwari. 27 farklı ülkede yatırımı bulunan, tam bir dünya devi olan QNB'nin 2015 yılı sonu itibariyle sermayesi 140 milyar dolar olarak açıklandı.

Başkan Usta sinyal vermişti
Başkan Muharrem Usta, daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Elbette güneş bize de doğacak. 'İşte budur' demeye var mısınız? Bordo-mavili formayla dev bir dünya markası yakında el ele" diyerek sponsorluk müjdesini vermişti. Usta, önceki gün attığı bir diğer tweette de "Biliyoruz, hepimizin güzel haberlere ihtiyacı var. O halde yarın (dün) başlayalım ne dersiniz" ifadesini kullanmıştı. Bu arada bu dev sponsorluk anlaşmasının perde arkasında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın önemli bir rolünün olduğu öne sürülüyor. Trabzonspor'un bu anlaşma ile kasasına 8 milyon dolar civarında bir parayı koyması bekleniyor.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN