Hücum futbolunu aşılıyor

Hücum futbolunu aşılıyor
Perşembe 14.07.2016

Teknik direktör Yanal, oyuncularını “Hızlı oynayın, rakibe baskı yapın, top bizde kalsın” diye uyarıyor

FIrtına, Slovakya'nın Samorin kasabasında birinci etap kamp çalışmalarını sürdürüyor. Bordo-mavili ekibin hücum futbolu oynamasını isteyen teknik direktör Ersun Yanal, futbolculara sık sık uyarılarda bulunuyor. Yeni sezonda sahada 90 dakika mücadele eden ve hücum futbolunu benimseyen bir takım izlettirmek isteyen Yanal, futbolculara mücadeleyi hiçbir zaman bırakmamaları gerektiği konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

Rakibe baskı yapın
Özellikle savunmadan çıkarken hızlı davranmaları gerektiğine vurgu yapan tecrübeli teknik adamın oyuncularına, "Savunmadan topla olabildiğince hızlı çıkın. Herkes paslaşsın. Hızlı oynayın, rakibe baskı yapın. Top bizde kalsın. Kafanızı kaldırın" diye uyarılarda bulunarak hücum futbolunu aşılamaya çalışıyor. Yanal, coşkulu bir takım izlettirmek istediklerini de belirtiyor.

İkinci kamp uzatıldı
Ersun Yanal, oyuncularla daha iyi iletişim kurmak için Macaristan'da yapmayı planladığı ikinci kampın tarihlerini değiştirme kararı aldı. 16 Temmuz'da sona erecek Slovakya kampının ardından Trabzon'a dönecek kafile 20 Temmuz'da Trabzon'da çalışmalarına başlayacak. Daha önce 28 Temmuz'da başlayacağı açıklanan Macaristan kampı için 24 Temmuz'da bu ülkeye gidecek olan kafile burada 21 gün çalışacak.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN