Teşekkürler Cumhurbaşkanım

Teşekkürler Cumhurbaşkanım
Cumartesi 16.07.2016

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istedik. Katkı sunması bizim için çok önemliydi. Cumhurbaşkanımız’a şükranlarımızı sunuyoruz” “Sayın Bakanımız Berat Albayrak’a da teşekkür ediyoruz. QNB ile yaptığımız anlaşma ile Trabzonspor yeniden doğuyor. Uluslararası büyük başarılara imza atacağız”

Trabzonspor ile Qatar National Bank (QNB) arasında, forma göğüs reklamını içeren ana sponsorluk anlaşması imzalandı. QNB, 3 yıllık sponsorluk için bordo-mavili kulübe 7.5 milyon dolar verecek. İstanbul'da düzenlenen sponsorluk imza törenine Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, QNB Grup İletişim Genel Müdürü Yousef Darwish, kulüp yönetim kurulu üyeleri katıldı. Başkan Usta, Trabzonspor'un yeni bir yolculuğa çıktığını belirterek, "Başarıya giden bu uzun yolculukta yolumuza QNB gibi saygın bir kuruluş ile çıkmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz. Bu yıl Trabzonspor'un 50. yılını kutlayacağız, hedefimiz Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşmak. QNB'ye de bu heyecanımızı bizimle paylaştığı ve yanımızda olup desteklediği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye-Katar işbirliği
Usta, sponsorluğun Trabzonspor'un gelecek yolculuğundan sıçrama noktası olacağının altını çizerek, "Bugün Trabzonspor için tarihi bir gün. Belki de Türkiye'deki sponsorluklar içinde en önemli sponsorluk anlaşmalarından birini yapıyoruz. Dünya devi, prestiji çok fazla olan ve önemli şekilde spora destek veren Katar'dan QNB markası ile Trabzonsporumuz yeni bir yolculuğu başlıyor. Şimdi yanımızda QNB gibi bir dünya markası var. 50. yılla yeni stadımız da geliyor" dedi. Trabzon'u her yıl Körfez ülkelerinden 500 binin üzerinde turistin ziyaret ettiğini anlatan Usta, "Neden QNB? Dünya spor endüstrisine baktığımızda bazı sponsorlar çok öne çıkıyor. QNB de bunlardan biridir. Aynı zamanda Katar Futbol Ligi ve Endonezya Ligi'nin isim sponsoru. Türkiye ve Trabzon'un Katar ile yolları son yıllarda her konuda kesişiyor. Türkiye-Katar işbirliği çok önemli. Trabzon'a Körfez ülkelerinden geçen yıl 500 bin turist geldi, bu yıl ise 750 binin üzerinde turist geliyor. Bu anlaşma bu açıdan da önemli" diye konuştu.

Trabzon yeniden doğuyor
Türkiye ile Katar arasında ekonomik ve ticari ilişkilerde önemli bir ivme yakaladığının altını çizen Usta, şöyle devam etti: "QNB, ülkemizde önemli bir bankayı satın aldı. Girdikleri ülkelerde spora yatırım yapan bir banka. Bu anlaşmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan da destek istedik. Bu anlaşmayı yapmamıza katkı sunması bizim için çok önemliydi. Cumhurbaşkanımız'a şükranlarımızı sunuyoruz. Büyük katkıları oldu. Ayrıca Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a, diğer bakanlarımıza, Trabzon'da siyaset yapan bütün milletvekillerimize, bürokratlarımıza, eski başkan ve yöneticilerimize, Trabzonspor'a katkı sağlayan taraftarlara ve herkese teşekkür ediyorum. Türkiye bunu bilsin ki yeni sponsorlarla uluslararası büyük başarılara imza atacağımız yeni bir yolculuğun başlangıcındayız. Trabzonspor yeniden doğuyor."

Mecit COŞKUN / Ulaş GÜREŞ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN