Slovak gazeteciden Bero ve Durica yorumu

Slovak gazeteciden Bero ve Durica yorumu
Pazar 24.07.2016

Slovak gazetesi Vrablik, “Bero makine gibi işleyen bir oyuncu. Durica da hâlâ son derece hızlı. Trabzonspor harika bir hamle yaptı” dedi

Trabzonspor, Slovak futbolcular Bero (orta saha) ve Durica'yı (stoper) renklerine bağladı. FOTOMAÇ olarak biz de EURO 2016 öncesi Slovakya Milli Takımı'nı değerlendiren gazeteci Lukas Vrablik'e sorduk. İşte Dennik N gazetesinden Vrablik'in yorumları:

Bero asla yorulmaz
"
Bero hücuma yönelik oynasa da ilginç bir şekilde A takıma defansif orta saha olarak çıkmıştı. Trencin genç oyunculara fırsat veren bir kulüp. Bero genç yaşına rağmen büyük bir savaşçıdır. Çok koşar, makine gibidir ve bunun yanı sıra yaratıcıdır. Top tekniği çok üst düzey değil ama skora yakın bir oyuncu, geçen yıl 15 gol attı. Biz onun Bundesliga'ya gitmesini bekliyorduk, Trabzon iyi iş yaptı. Bero kendi takımında ofansif; milli takımda ise orta sahanın ortasında oynuyor. İki yönlü biri ve çok katkı yapacaktır. Genç olduğu için uzun yıllar takımında başarılı işlere imza atacaktır. Bundan eminim"

Durica harika transfer
"Bana Durica'nın yaşıyla ilgili endişeler olduğunu söylüyorlar ama hiç merak etmesinler, çok iyi oyuncudur. Trabzonspor harika bir hamle yaptı. Agresif, teknik ve oyunu okuma becerisi var. 34 yaşında olabilir ama hâlâ yavaş bir oyuncu değil. Topu ileriye de taşıyabilir çıkışlarıyla. Milli takımda Skrtel'le iyi bir ikili oldular, 12 yıldır birlikteler ve birbirlerini tamamlıyorlar. İkisini birden Süper Lig'de izlemek çok keyifli olacak."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN