Castillo rötarlı imza atacak

Castillo rötarlı imza atacak
Çarşamba 27.07.2016

Aktarma yapacağı uçağı kaçırdığı için dün gelmesi beklenen 24 yaşındaki Kolombiyalı futbolcu, bugün İstanbul’da 4 yıllık resmi imza atacak ve Macaristan kampına giderek takıma katılacak

Trabzonspor'un çok uzun zamandır transferi için uğraş verdiği Fabian Castillo, dün İstanbul'da olacaktı. Ancak uçağı kaçıran 24 yaşındaki futbolcunun bugün İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Scout ekibinin tespiti üzerine gündemine alan Castillo'nun kulübü ve kendisiyle prensip anlaşmasına varılmıştı. Bunun üzerine bordo-mavililer, Kolombiyalı oyuncuya önceki gün ABD'den İstanbul'a gelmesi için uçak bileti aldı. Ancak başarılı futbolcu, Dallas'tan geç uçağa bindiği için, Türkiye'ye geleceği aktarma uçağını kaçırdı. Bunun üzerine Castillo yeni bir uçak bileti aldı.

900 bin euro ödenecek
Kolombiyalı oyuncu, ABD'nin Washington kentinden gecikmeli olarak uçağa bindi ve bu sabaha karşı 05.50'de İstanbul'da olması bekleniyor. Bordo-mavililer anlaşmaya göre Castillo'nun kulübü Dallas'a 3 milyon 200 bin euro bonservis bedeli ödeyecek. Oyuncuyla 4 yıllık sözleşme imzalanacak ve ilk yıl 900 bin euro kazanacak. İstanbul'a geldikten sonra yöneticiler ile son bir görüşme daha yapacak olan Castillo burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Macaristan kampına gidecek.

Yunus Emre SEL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN