Castillo'da pürüz

Castillo'da pürüz
Cuma 29.07.2016

Dallas ile 3 milyon 200 bin dolara anlaşılmıştı ama ABD kulübü son anda “6 aylığına kiralayalım, sezon sonunda alın” dedi. Yönetim ise 2 milyon doları peşin olmak üzere 3.2 milyon dolarda ısrarcı

Trabzonspor'un iki gün önce İstanbul'a getirdiği 24 yaşındaki sol kanat ve forvet oyuncusu Fabian Castillo'nun dün imza atması bekleniyordu ama yine olmadı. Daha önce Castillo'nun kulübü Dallas ile 3 milyon 200 bin dolar bonservis bedeli ile el sıkışan yönetim, Dallas'tan son dakikada bir öneri aldı. Dallas, "Castillo'yu 6 aylığına kiralayalım, sezon sonunda da satın alma opsiyonu koyalım" teklifini sundu. Bu öneriyi kabul etmeyen yönetim ise 2 milyon doları peşin olmak üzere 3.2 milyon dolarda ısrarcı. Bordo-mavili yöneticiler bu sorunun en kısa zamanda çözüleceğini ve oyuncunun Macaristan kampına katılacağını açıkladı. Bu işin bugün sonuçlanması bekleniyor.

TOPLAM 4 MİLYON DOLAR
Dış basında da konu ile ilgili yeni iddialar ortaya atılıyor. ABD'nin önde gelen yayın organlarından Sports İllustrated'in özel haberine göre, bordo-mavili ekip oyuncuyu öncelikle kiralayacak. Buna göre Karadeniz ekibi, Dallas'a altı aylığına 2 milyon dolar ödeyecek. Castillo'yu bonservisiyle almak istemesi durumunda Trabzonspor, bir 2 milyon doları daha Amerikan ekibinin hesabına yatıracak. Ayrıca bordomavililerin oyuncunun bonservisini almak istemesi halinde ise bu satın alma bedelini, ocak ayına kadar ödemesi gerekecek. Trabzonspor'un bugün bir açıklama yapması bekleniyor.

TESTLERDE TURP GİBİ ÇIKTI
İki gün önce İstanbul'a gelen Castillo göz, kulak-burunboğaz, dahiliye, radyoloji, efor, solunum ve kardiyak testlerine tabi tutuldu. Genç oyuncu turp gibi çıktı.

Yunus Emre SEL
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN