Web Sürümüne Geç

  Hoşgeldin Pereira

  Hoşgeldin Pereira
  30 Aralık 2016, Cuma

  Fırtına, Portekizli sağ bek Joao Pereira’yı dün İstanbul’a getirerek sağlık kontrolünden geçirdi 32 yaşındaki savunmacı bordo-mavililerin 2 Ocak’ta başlayacak olan Antalya kampına katılacak

  Trabzonspor prensip anlaşmasına vardığı oyuncuları tek tek Türkiye'ye getirmeye başladı. Bordo- mavililer transferini ilk olarak FOTOMAÇ gazetesinin duyurduğu Portekizli oyuncu Joao Pereira'yı dün Türkiye'ye getirdi. Geç saatlerde geldiği İstanbul'da bir gün kaldıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen 32 yaşındaki sağ bek ile anlaşmanın detayları konuşuldu. Pereira'nın Sporting Lizbon ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesih hakkı bulunuyor.

  2.5 YILLIK İMZA ATACAK
  Bordo-mavililerin, tecrübeli oyuncuya yıllık 1 milyon 400 bin euro vereceği, futbolcunun da bu miktarın bir kısmını kulübüyle ilişkisini kesmek için kullanacağı belirtildi. Bu arada Pereira ile 2 buçuk yıllık sözleşme imzalanması bekleniyor. Teknik direktör Ersun Yanal'ın ısrarlı istediği oyuncunun defansif özelliklerinin yanı sıra hücuma da önemli katkılar yapabildiği belirtildi. Pereira'nın Tello ve Bosingwa'dan Trabzon hakkında bilgiler aldığı vurgulandı.

  YiNE FOTOMAÇ YAZDI
  Portekiz'de bu sezon 14 maçta forma giyen toplam 1200 dakika sahada kalan Pereira'nın bir süredir takip edildiği ve özellikle Ersun Yanal'ın oyun sisteminde hem defansif hem de hücum özelliklerinin yüksek oluşu nedeniyle tercih edildiği belirtildi.

  Yunus Emre SEL
  Etiketler Pereira
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN