Web Sürümüne Geç

Kolej havası

Kolej havası
Perşembe 27.04.2017

Süper Lig’in ilk yarısında dibi görmesinin ardından devre arasında büyük bir değişime uğrayarak Avrupa kupalarına katılma hesapları yapan Trabzonspor’da kolej havası yaşanıyor. Sezona kabus gibi bir başlangıç yapan Fırtına’da devre arasında başta yönetim ve teknik direktör Ersun Yanal’ın büyük gayretleri sonrası takımın çehresini değiştirdi.

Teknik direktör Ersun Yanal, Trabzonspor'daki üçüncü döneminde takıma önemli bir ivme kazandırırken, genç isimleri de ön plana çıkarmaya devam ediyor. Yanal, işe ilk olarak takımı yenileyerek başladı. Bazı isimlerle yollar ayrılırken, önemli transferlerle de takıma güç takviyesi yapıldı. Devre arasında titiz bir çalışma içine giren bordo-mavililer tecrübeli isimlerle, genç isimleri bir araya getirdi. Sorun çıkaran değil, sorunların üstesinde gelebilecek karaktere sahip oyuncuların takıma katılmasına özen gösterdi.

TAKIM İÇİNDEKİ BAĞLAR GÜÇLENDİ
Trabzonspor'un ligin 2. yarısında elde ettiği başarının önemli bir unsuru da takım içindeki bağların güçlenmesi oldu. Futbolcuların arasında ağabey kardeş ve yakın arkadaş ilişkileri bulunuyor. Özellikle aynı ülkeden ve coğrafyadan olan yabancı oyuncuların Trabzon'da yakaladıkları aile ortamıyla birlikte şehre uyum sağlamalarıyla sıcak bir dostluk ortamı kuruldu. Yerli ve yabancı oyuncuların aile gezintileri, futbolcu çocuklarının kaynaşması, kolej takımı planlamasının önemli bir ayağını oluşturuyor.

BİRİNCİ ŞART SAYGI
Futbolcular birbirlerine destek olurken moral de aşılıyor. Takımın tecrübeli isimleri başta olmak üzere kaptan Onur, Durica ve Olcay'ın, genç isimlere destek olmaları dikkat çekiyor. Futbolcuların, sosyal medyayı kullanarak yaptıkları paylaşımlar ise takımdaki moral ve motivasyonun üst düzeyde olduğunu gösteriyor.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN