Web Sürümüne Geç

  Kucka KAP'a bildirildi!

  Kucka KAP'a bildirildi!
  07 Temmuz 2017, Cuma Güncelleme: 22:25

  Trabzonspor Kulübü, İtalya'nın Milan takımında forma giyen Juraj Kucka ile anlaştığını borsaya bildirdi.

  Bordo-mavili kulüp, Milan'a futbolcunun bonservis bedeli için 5 milyon avro, 3 yıllık sözleşme imzaladığı Kucka'ya da her bir yıl için 2 milyon 250 bin avro olmak üzere toplam 6 milyon 750 bin avro garanti ücret ödeyecek.

  Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda yer alan iki ayrı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Profesyonel futbolcu Juraj Kucka' nın kulübümüze kesin transferi konusunda Milan Kulübü ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Milan Kulübü'ne sözleşme fesih bedeli olarak 5 milyon avro ödenecektir.

  Profesyonel futbolcu Juraj Kucka ile 2019-2020 futbol sezonu sonuna kadar olmak üzere 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya 2017-2018 futbol sezonu için 2 milyon 250 bin avro garanti ücret, 2018-2019 futbol sezonu için 2 milyon 250 bin avro garanti ücret, 2019-2020 futbol sezonu için 2 milyon 250 bin avro garanti ücret ödenecektir."

  JURAJ KUCKA: TARAFTARIN KARŞILAMASINI HAYATIMDA YAŞAMADIM

  Havalimanında yapılan karşılamadan çok etkilendiğini belirten Juraj Kucka, "Buraya geldiğim için çok memnunum. İnanıyorum ki Trabzonspor'a da yardımcı olacağım ve gerekli yerlere taşıyacağım. Her maçta bütün gücümü sizlere vereceğim. Kolay olmayacak ama iyi bir takımımız var ve ben bu takımın iyi bir üyesi olacağım. Taraftarların yaptığı karşılama gibi bir şey hayatımda yaşamadım. İnanıyorum ki ileride çok daha iyi olacağız. Taraftarların yazdığı mesajlar sonrasında burada gerçekten fanatik insanlar olduğunu anladım. Bu, çok iyi bir his yarattı bende." diye konuştu.

  MUHARREM USTA: KUCKA SEVİYE ATLATTI

  İmza töreninde konuşan Başkan Muharrem Usta, Kucka transferinin takıma seviye atlattığını söyledi. Milan'ın vazgeçilmez oyuncularından birini kadroya dahil ettiklerini belirten Usta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: Belki kamuoyu çok bilmez ama ben Kucka'yı kendi ülkesinde de ziyaret ettim ve orada da görüşmelerimiz oldu. Durica da bu transferin sonuçlanması için büyük katkı verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.Milan'la yeni bir anlaşma da yaptık. İki sene içerisinde onlarla Trabzon'da bir maç yapacağız. Kucka, Milan'ın satış listesinde olan bir oyuncu değildi. Hatta Milan'ın gelecek sezon planlamasında yer alan vazgeçilmez oyuncularından biriydi. Orta sahada hem ofansif hem de defansif anlamda çok iyi iş çıkaran bir oyuncuya fazlasıyla ihtiyacımız vardı. Trabzonspor'a seviye atlatacak oyuncuların peşindeyiz. İhtiyacınız olan nokta atışı transferlerde pes edip, alternatif isimlere yöneldiğinizde kaybetmeye başlıyorsunuz. Bu nedenle yorucu bir transfer sürecinin ardından geri adım atmadan Kucka'yı kadromuza kattık. Bu transfer beniz yordu. Şimdi bir iki gün ara verip diğer isimler için çalışmalara başlayacağız.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN