Web Sürümüne Geç

  Şampiyonluk kadrosu

  Şampiyonluk kadrosu
  08 Ağustos 2017, Salı Güncelleme: 18:24

  Burak’a yıllık 3.5 milyon euro veren bordo-mavililer, gönderilmesi düşünülen isimlerle maliyet dengesini kurmanın planlarını yapıyor.

  Trabzonspor yönetimi, 50. yılda şampiyon olabilmek için kesenin ağzını açtı, tavan fiyat uygulaması Burak Yılmaz'ın transferiyle son buldu. Göreve geldiği ilk dönemde feda dönemini başlatan Başkan Muharrem Usta, kaptan Onur üzerinden belirlediği tavan ücreti, Burak Yılmaz ile aştı. Usta, bordo-mavili kulüpten yılda 3 milyon 200 bin euro kazanan Onur'un sözleşmesini revize ederek 2020'ye kadar uzatmış ve aldığı yıllık ücreti ise arak 2 milyon 250 bin euro'ya indirmişti. 2 milyon 500 bin euro kazanan N'Doye ve Onur'la birlikte bazı oyuncularında katılımıyla yıllık ücretlerde indirime gidilmişti. N'Doye ile 1 milyon 700 bin euro'ya el sıkışmıştı. Söz konusu sürecin ardından transfer olan oyuncular da Onur'un yıllık kazandığı 2 milyon 250 bin euro'nun altına imza atmıştı.

  GİDER 110 MİLYON TL OLDU
  UEFA'nın verdiği talimatlara göre 60 ile 70 milyon TL arasında futbolcu gideri olması gereken bordo-mavili kulüp, bu rakamı aştı. Yönetim artık forma şansı olmayan İbanez, Sefa Yılmaz ve Aykut Demir gibi oyunculardan kurtulmanın yollarını arıyor çünkü kadroda bulunan futbolcularla birlikte yıllık maliyet 110 milyon 158 Bin TL'ye yükseldi. Transfer edilmesi planlanan futbolcuların da takıma katılması halinde yönetim operasyonda ikinci perdeyi açacak. Birçok futbolcu ile yollarını ayırmayı planlayan Karadeniz ekibi, böylece maliyetleri aşağıya çekmeyi düşünüyor. Gözden çıkarılan isimlere gelen teklifler için her türlü kolaylık sağlanacak.  ÇAĞRI DA İVME KAZANDIRMADI
  Başkan Muharrem Usta geçen hafta "Şu ana kadar 4 bin 800 kombine sattık. Bu, Trabzonspor camiasında olabilecek bir şey değildir. Tarihin en yüksek kombinesini bu sene taraftarlarımızın almasını bekliyorum" demişti. Usta'nın bu sözlerine rağmen kombine satışı ivme kazanmadı. Bordo-mavili kulüpte satılan kombine sayısı dün itibarıyla 5 bin 323 oldu.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN