Web Sürümüne Geç

  Sissoko gerçekleri

  Sissoko gerçekleri
  10 Ağustos 2017, Perşembe

  Başkan Usta’nın ’50.yıl projesi’ ile heyecanlandırdığı Sissoko, Trabzon’a ‘tamam’ dedi, transferde zorluk çıkaran kulübüne de rest çekti. Sissoko’nun “Trabzon’a gideceğim” resti ile ‘mutlu son’ yakın

  Trabzonspor'un Sissoko planı... Bordo-mavililerin transferinde yoğun çaba sarfettiği Tottenham'ın dünyaca ünlü '10 numarası' Sissoko transferinde son gelişmeler olumlu. Başkan Muharrem Usta'nın Sissoko için aylar öncesinden çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Başkan, İngiltere'de kendisiyle baş başa görüşüp, gerek stadyum gerekse şampiyonluk yatırımları hakkında bilgi vererek '50. yıl projesi' ile yıldız ismi Trabzon'a gelmek için ikna etti. Ardından Trabzonspor, Tottenham ile pazarlıklara başladı.

  RAKİPSİZ KALDI
  Tottenham ilk etapta teklife sıcak bakmayıp, bir önceki sezon 35 milyon euro'ya transfer etmesi nedeniyle tecrübeli futbolcuyu Avrupa kulüplerine iyi rakama satmak istedi. Ancak Sissoko'nun ısrarı, diğer kulüplerin beklenen ilgiyi göstermemesi üzerine transferde bordo-mavili takım rakipsiz kaldı. Bunun ardından Sissoko ile bir kez daha son detayları görüşen Usta, "Her ne olursa olsun Trabzonspor'a geleceğim" yanıtını aldı.

  KİRALIK GELECEK
  Bunun üzerine yönetim, Tottenham'a 1 yıllık kiralama bedeli olarak 3 milyon euro teklif etti. 27 yaşındaki orta sahanın ısrarla "Trabzonspor'a gideceğim" baskısıyla önce kiralama ücretinde kapıyı 6 milyon euro'dan açarken, sonra 4 milyon euro'ya indi. Ancak Sissoko, Tottenham'a Trabzon'a gelmek için baskısını artırırken, transferin en geç gelecek hafta bitirilmesi amaçlanıyor. Trabzonspor, Sissoko'yu, '10 numara' da 50. yılda bordo-mavili formayı giymek istiyor. Mutlu son artık çok yakında.
  Etiketler Sissoko
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN