Web Sürümüne Geç

Sosa Trabzon'da!

Sosa Trabzon'da!
Pazartesi 21.08.2017

Uzun zamandır 10 numara arayan Fırtına, Milan’ın Arjantinli yıldızını 4 milyon euro’ya renklerine bağladı. Sosa da yıllık 2.7 milyon euro alacak.

Trabzonspor, yeni sezon öncesi transfer harekatını noktalamaya hazırlanıyor. Uzun zamandır 10 numara ve stoper için görüşmelerini sürdüren bordo-mavililer, Milan'ın Arjantinli orta sahası Jose Sosa'yı renklerine bağladı. Yeni sahipleriyle değişime giren İtalyan devi önce Sosa'ya 'Kulüp bul' dedi. Karadeniz ekibinin yönetimi, Kucka görüşmelerinde iyi ilişkiler kurduğu Milan ile Sosa için de anlaştı. Çizme ekibi, Beşiktaş'tan 7.5 milyon euro'ya aldığı Sosa'yı Trabzonspor'a 4 milyona verdi. Ardından tangocuyu ikna etmek için Jurac Kucka devreye girdi.

BEŞİKTAŞ'I SIRTLAMIŞTI
Slovak yıldız, eski takım arkadaşı ile birkaç kez görüştü ve onu ikna etti. Bunun üzerine Başkan Muharrem Usta, bir kez daha İtalya'ya sefere çıktı. Önce yıllık 4 milyon euro isteyen 32 yaşındaki yıldız, 2.7 milyon euro'ya gelmeye razı oldu. Sosa'nın önümüzdeki hafta gelerek resmi imzayı atması bekleniyor. Beşiktaş ile iki sezonda 78 maça çıkıp, 5 bin 907 dakika sahada kalıp 14 gol atan ve 22 asist yapan Arjantinli yıldız, Milan'da ise 19 maçta bin 334 dakika sahada kaldı ve gol atamadı. Arjantinli 3 asist ile sezonu tamamladı.

ARTILARI
İsabetli orta
Kilit pas verme
Duran top kullanma
Adam geçme
Top tutma
Uzaktan şut

EKSİLERİ
Belirgin eksisi yok

OYUN STİLİ
Uzun oynamayı sever
Sık faul alır
Top çalar
Bol orta yapar
Etiketler Trabzonspor, Jose Sosa
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN