Web Sürümüne Geç

  En büyük rakip soğuk

  En büyük rakip soğuk
  Pazar 26.11.2017

  Bordo-mavili ekip, eksi derecelerde oynayacağı Sivasspor maçına önlem aldı. Daha önce yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması adına jellerin yanı sıra futbolcuların ısıtıcı tabanlık kullanacağı belirtildi.

  Karadeniz ekibinde gözler, Sivasspor maçına çevrilirken en büyük dış etken olarak görülen soğuk hava için bir dizi önlem alındı. Yetkililer, hissedilen sıcaklığın eksi derece olması beklenen hava sıcaklığına göre teknik direktör Rıza Çalımbay'ın talimatı ile harekete geçti. İlk olarak soğuk havaya karşı futbolcuların koruyucu jel kullanacağı belirtilirken, birçok oyuncunun kulaklık takacağı kaydedildi. Yönetimin tedbirleri bununla da kalmadı. Oyuncuların ayaklarını sıcak tutmak için formüller arayan yetkililer, ısıtıcı tabanlığın kullanılması kararı aldı.

  İÇLİKLER ALINDI
  Komandoların yanı sıra dağcılar, kayakçılar ve avcıların kullandığı ısıtıcı tabanlık sayesinde ayaklar sıcak kalacak. Sudan ve nemden etkilenmeyen ısıtıcı tabanlıkların yanı sıra battaniye sayısı artırıldı, içlikler de alındı.

  UMUT BULUT'UN KULAKLAR ŞİŞMİŞTİ
  Fırtına, Sivasspor'la 2008 yılında oynadığı maçta ciddi bir donma tehlikesi geçirmişti. O dönem bordo-mavili formayı giyen Umut Bulut, "Devre arasında kulaklarım çok acıdı, ağlayacak duruma geldim" demişti. Eksi 25 derecede oynanan o günkü karşılaşmada bazı futbolcularda "buz ısırması" vakası meydana gelmiş, özellikle kulaklarda kopma tehlikesi yaşanmıştı

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN