Web Sürümüne Geç

''Hubocan en iyilerden biri''

''Hubocan en iyilerden biri''
Çarşamba 21.12.2017

Çalımbay, gamsız futbolcu sevmediğini belirtti. Deneyimli çalıştırıcı “Koşmayanı sevmem. Bu formayı giyen çatır çatır topunu oynayacak” dedi.

Bordo-mavili ekibin teknik direktör Rıza Çalımbay, Kadırga TV'ye konuştu. Başarılı hoca "Oynamayan arkadaşlarımızın ekstra çalışması gerekiyor. Kupa maçları da lig maçları kadar önemli. Ben oynamıyorum diyen, küsen adamın görev verdiğimizde çatır çatır oynaması gerekiyor. Gamsız futbolcu sevmiyorum. Koşmayan oyuncu sevmiyorum" dedi.

'HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE'
Rıza Çalımbay işine sonsuz saygı duyduğunu belirtirken herkesin Trabzonspor çatısı altında birleşmesi gerektiğini söyledi. Çalımbay "Her şey bizim elimizde. Başarmak için planlı, programlı gitmemiz gerekiyor. Burada herkes gider ama kazanan Trabzonspor olacak. Herkes camiaya sahip çıkmalı" diye konuştu. Rıza Çalımbay, altyapı oyuncularına da destek verdiğini söyledi.

'HUBOCAN EN İYİLERDEN BİRİ'
Rıza Çalımbay, Slovak stoper Tomas Hubocan'ı övdü. Deneyimli çalıştırıcı "En iyi oyuncularımdan bir tanesi. Ben gördüğümde sol bek oynuyordu. Burada birlikte çalışma şansı buldum. Çok iyi bir profesyonel. Her görevi kabulleniyor, üstesinden geliyor" dedi.

'CASTİLLO ÇOK YETENEKLİ OYUNCU'
Trabzonspor'un hocası Rıza Çalımbay, Fabian Castillo'nun özel yeteneklere sahip olduğunu söyledi. Çalımbay "Burada Avrupa çapında oyuncular var. Bunlardan biri de Castillo. Özelliklerini öne çıkarmak gerekiyor. Onun çalım becerisini kimsene görmedim" diye konuştu.

SOSA'YA DESTEK
Rıza Çalımbay, Jose Sosa'nın kendilerini için önemine de değindi. Başarılı çalıştırıcı "Yabancı oyuncu alıyorsan, elimdekinden iyi olmalı. Sosa şu anda oturuyor, Yusuf Yazıcı oynuyor. Sosa'ya biraz zaman lazım" ifadelerini kullandı.

'BURASI BAŞKA'
Fırtına'nın hocası Rıza Çalımbay, Trabzonspor'u da anlattı. Çalımbay "Dört Büyüklerde çalışmayı herkes ister ama burası bambaşka bir yer. Trabzonspor diğer kulüplere benzemez. Sorumluluk çok daha başka. Bütünleşmemiz gerekiyor" dedi.
Etiketler Rıza Çalımbay
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN