"Galatasaray’ı bana bırakın"

"Galatasaray’ı bana bırakın"
Çarşamba 28.03.2018

Çalımbay, pazar günkü derbi için Sosa’ya özel görev verdi. Tangocu da “Elimden gelen her şeyi yapacağım. 3 puanın garantisi benim. Kazanacağız” dedi.

Trabzonspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay pazar günü oynanacak Galatasaray derbisine tecrübeli oyuncu Sosa'yı özel olarak hazırlıyor. U21 takımı ile oynanan hazırlık maçında 1 gol atan ve futbolu ile göz dolduran Arjantinli 10 numara ile ile yakından ilgilenen Çalımbay, ondan takımına sahada liderlik yapmasını istedi. Derbide orta saha oyuncularına önemli görevler düşeceğinin de altını çizen Çalımbay'ın, "Gerek rakibin ataklarını karşılamada gerekse hücuma katkı sağlama açısından bu maçta sana çok iş düşecek. Kaliteni sahaya yansıt ve liderlik özelliğini ortaya koy. Senin sahadaki duruşun ve üretkenliğin bizim için çok önemli" diyerek Sosa'ya özel sorumluluklar yükledi. Son haftalarda daha çok sorumluluk alan Sosa'ya performansını daha yukarılara çekmesi gerektiğini anlatan 54 yaşındaki hoca, "Kariyerinde bir çok kez böyle büyük maçlar oynadın. Tecrüben, sahadaki performansın, sergileyeceğin duruş ve tavırlarla diğer arkadaşlarına öz güven aşılayacaktır. Sahada onları yukarı çekebilirsin. Bu karakter ve güç sende var" dediği öğrenildi.

MERAK ETMEYİN HOCAM
Sosa da hocasına, "Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu derbinin önemini biliyorum. Benden beklentileri karşılayamadığımın da farkındayım. Takımıma katkı için var gücümle çalışıyorum. Galatasaray'ı yenececeğiz" diyerek hocasına garanti verdi.

KADER ADAMI JOSE SOSA... / Mini Yorum / Olcay Çakır
Büyük çabalar, ısrarlar, umutlar ve tabii büyük meblağlarla geldiği Trabzonspor'da bekleneni henüz verememiş olmanın mahcubiyeti gözlerinden okunuyor Sosa'nın. Bir gayret, bir çabalama durumu son dönemlerde dikkatlerden kaçmıyor. Beşiktaşlı dostlarımız "İlk sezonunda bizde de böyle başlamıştı" diyorlar... Trabzonspor'da mali krizin baş sebebi gözüken 3 önemli transferden biri Sosa. Her maç bu sorumlukla adeta sahada tekmeye kafa atan oyuncuya bürünüyor Sosa. G.Saray derbisinde kader adamı olacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN